Wielkanocne zabawy z odwzorowaniemUmiejętność odwzorowania to bardzo ważna rzecz jeśli chodzi o rozwój dzieci. Zabawy tego typu rozwijają nie tylko koncentrację, spostrzegawczość ale i lewą półkulę mózgu. Moje domowe przedszkolaki uwielbiają takie zabawy. Do zabawy można użyć kredek, mazaków, plasteliny, a nawet farbek.


Poza gotowymi szablonami przygotowałam też szablony, które dzieciaki mogą wykorzystać do wspólnej zabawy... jedno dziecko tworzy wzór pisanki według własnego pomysłu, a drugie dziecko ten wzór odwzorowuje.


Są szablony dla młodszych przedszkolaków, którzy kolorują, wyklejają kulkami plasteliny według wzoru. Szablony dla starszych przedszkolaków wykonałam w dwóch wersjach... z kołami i trójkątami do odwzorowania.
Jeśli chcecie zobaczyć jak radzą sobie moje przedszkolaki, to zapraszam do oglądania...Chętnych do wspólnej zabawy zapraszam do pobrania, drukowania plików z pisankami do odwzorowania ---> KLIK

Miłej zabawy :)


https://bajdocja.blogspot.com/2019/03/matematyka-na-swieta-4-zaproszenie.html?fbclid=IwAR1Lmf-PTidYAD3phsALbKSuoz0DydZCRzDZlRfw7BUbrcXbt5iR08zsOv4

Prześlij komentarz

0 Komentarze