PUCiO i nowości dla najmłodszychPUCiO był przyjacielem na dobre i na złe mojego młodszego przedszkolaka. To z nim poznawała pierwsze wyrażenia dźwiękonaśladowcze, pierwsze słowa, uczyła się mówić. To z nim ćwiczyła również nowe słowa i zdania. Dziś PUCiO czeka cierpliwie na półkach na najmłodszą. Tymczasem Wydawnictwo Nasza Księgarnia mknie do przodu i pojawiają się kolejne nowości z PUCiEM w roli głównej.


Do tej pory książki z przesympatycznym chłopcem były w standardowym dużym formacie. Dwie najnowsze są znacznie mniejsze, bardziej poręczne, zmieszczą się nawet do mamusinej torebki. Wciąż są to książeczki, które wprowadzają najmłodszych w świat mowy, niezmiennie zilustrowane w pięknych, pastelowych kolorach, w "puciowym" stylu.

PUCiO. Zabawy gestem i dźwiękiem to książeczka, w której autorka skupia się głównie na początku rozwoju mowy, czyli samogłoskach, prostych sylabach i wyrażeniach dźwiękonaśladowczych. Taka wersja skrócona PUCiO uczy się mówić ;) W książeczce tej autorka na każdej rozkładówce umieściła propozycję zabawy związaną z danym gestem czy wyrażeniem dźwiękonaśladowczym.Co robi PUCiO? to książeczka, w której spotkamy PUCiA w codziennych sytuacjach... Główny nacisk autorka położyła tu podstawowe czasowniki - pije, ubiera się, bawi się, siedzi, siusia oraz rzeczowniki - kubek, krzesło, lala, nocnik. Książeczka to taka skrócona wersja PUCiO mówi pierwsze słowa ;)   
Obie książeczki polecamy!

PUCiO. Zabawy gestem i dźwiękiem
Co robi PUCiO?


Prześlij komentarz

0 Komentarze