Niesamowity Wszechświat


Kosmos od zawsze fascynował moje dzieciaki, dlatego też raz na jakiś czas rozglądam się za nowościami wydawniczymi w tym temacie. Wydawnictwo Nasza Księgarnia wydało cudną książkę... kosmiczną książkę i to dosłownie i w przenośni.


7 rozdziałów wypełnionych po brzegi ciekawostkami, z których dowiemy się m.in. jaka jest różnica między astronomem a astronautą, skąd wzięły się nazwy gwiazd i gwiazdozbiorów oraz jak możemy znaleźć je na niebie, dlaczego pluton przestał być planetą, w jaki sposób za sprawą matematyki możemy odkryć planetę czy też dlaczego niebo jest niebieskie. Zapoznamy się też ze szczegółowymi charakterystykami wszystkich planet, wybranych gwiazd i galaktyk, a także z sylwetkami najsłynniejszych astronomów... Galileusza, Heweliusza, Kopernika oraz ich najpopularniejszymi teoriami.

To wszystko to tylko mała namiastka tego co czeka na nas w środku.


Autorka, Karolina Bąkowska przekazuje wszystkie wiadomości w sposób zrozumiały dla młodych czytelników i chociaż od czasu do czasu pojawia się jakieś trudne, nowe słowo, to jednak od razu zostaje ono dzieciom skrupulatnie wyjaśnione. Na uwagę zasługuje również iście kosmiczna szata graficzna Asi Gwis. Wszystko to razem umiejętnie rozplanowane wspaniale ze sobą współgra. I ten kredowy papier... jest czym się zachwycać. Autorka w książce pisze również o upływie czasu, porach dnia i nocy, o strefach czasowych, zmieniających się porach roku i kalendarzu.


Niesamowity Wszechświat - prawdziwa gratka dla każdego mniejszego jak i większego fana kosmosu. Wspaniale rozbudza dziecięcą ciekawość przemycając przy tym ogrom wiedzy.

POLECAMY!Prześlij komentarz

0 Komentarze