środa, 10 lipca 2019

Wielka księga ptaków

Kreatywnie w domuKsiążki z tej serii to prawdziwy hit wśród książek dla dzieci! Po tym jak nasze półki w domowej bibliotece zasiliła Wielka księga ssaków, Wielka księga robali oraz Wielka księga morskich zwierząt nie mogło zabraknąć nowości, która właśnie ujrzała światło dzienne... Wielka księga ptaków. Odkrywanie tajemnicy tychże zwierząt z taką książką to czysta przyjemność. 


Zapraszam zatem na podróż po ptasim świecie...

Tak jak w przypadku poprzednich książek tak i tutaj już na samym początku autor stawia przed czytelnikiem pierwsze zadanie i zaprasza na wielką przygodę z ptakami w roli głównej.
Wstęp to piękne zaproszenie do ptasiego świata, w którym to poznamy jej mieszkańców począwszy od ptaków szponiastych, wróblowych, przez ptaki wodne, leśne i morskie aż po nieloty.

Czego dowiemy się z książki?

Co myślą o nas ptaki? Po co ptakom pióra? Dokąd lecą ptaki na zimę? Dlaczego flamingi są różowe? Czy sroki naprawdę kradną błyszczące przedmioty? Czy sekretarz pracuje w urzędzie? Dlaczego paw rozkłada ogon? To tylko namiastka tego co czeka na nas w tej książce.

Jakie zwierzęta zatem znajdziemy w książce? Od tych bardzo popularnych... flaming, sroka, papuga, koliber, paw czy łabędź aż po te, których nazw nawet nie znałam... sekretarz czy maskonur.

Każdemu warto się przyjrzeć z bliska bowiem każdy cechuje się czymś wyjątkowym. Nie ma tu skomplikowanych nazw czy zbędnych opisów, za to są krótkie, konkretne informacje o zwierzakach. W książce tej nie ma zdjęć, są za to przepiękne, kolorowe ilustracje własnoręcznie namalowane przez autora. Ilustracje posiadają mnóstwo szczegółów, którym z pewnością dzieciaki poświęcą ogrom czasu. Całość prezentuje się na prawdę świetnie.

Na końcu książki mamy ptasią wiedzę - takie minimum, które czytelnik powinien wiedzieć. Jest również indeks, dzięki któremu bez problemu odnajdziemy interesującego nas ptasiego zwierzaka. 
 Wydawnictwo Wilga 
Autor: Yuval Zommer
Rok wydania: 2019
Liczba stron: 64
Oprawa: twarda

Tania książka - Tanie Książki i podręcznikiKreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 Comments:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates