O psie, który jeździł kolejąTa książka to jedna z moich ulubionych lektur szkoły podstawowej. Książka opowiadająca o psie i o ludziach, a także o niezwykłej więzi jaka się stworzyła pomiędzy właśnie człowiekiem a zwierzęciem. Jest to historia oddania, tęsknoty, wierności, przywiązania, można śmiało rzec miłości. Książka ta to nie jest bajka, to nie jest wyssana z palca historyjka, to prawdziwa życiowa opowieść, prawdziwy bohater. Wiecie już o jakiej książce mowa? 

O psie, który jeździł koleją - pamiętacie ją z czasów szkolnych? Niezwykle piękna ale i za razem ogromnie smutna historia... bohaterski pies, przyjaciel, czworonóg który oddał swoje życie za życie człowieka.


Książka która do nas trafiła, posiada cudowne ilustracje, wyrazistą i dużą czcionkę oraz znakomitej jakości papier.Kim był Lampo? Kundelkiem, który na pierwszy rzut oka niczym się nie wyróżniał. Żył w latach 50 tych ubiegłego wieku, a zasłynął swoim oddaniem i ogromną miłością do człowieka. Do dziś turyści mogą zobaczyć pomnik stworzony w podzięce temu niezwykłemu czworonogowi.

Lampo potrafił samodzielnie podróżować koleją i zawsze docierał tam gdzie chciał. W jaki sposób? Tego nie wie nikt. Pies kochał podróże, podróżując z miejsca na miejsce trafił do stacji Marittima we Włoszech, stacji która stała się jego domem. Szybko stał się dla wszystkich pracowników stacji kimś wyjątkowym, podbił ich serca i rozgościł się w nich na dobre a szczególną sympatią obdarzył go z wzajemnością zresztą, zawiadowca. Lampo nie tylko mieszkał na stacji, on również pomagał w wykonywaniu prac i obowiązków. Pies dzięki swojemu niezwykłemu podejściu do życia, do człowieka szybko zrobił się sławny, co niestety dla niego samego skończyło się niewesoło. Lampo musiał przejść niezwykle trudną próbę, ale jego wielka chęć życia i powrotu do domu zasługuje na najwyższe uznanie.
Książka ta bez wątpienia jest czytana i ukochana zarówno przez młodszych, jak i starszych czytelników. Nie jednego z nas wzruszyła do łez i z pewnością na długo pozostaje w pamięci czytelnika.

Książkę można zakupić w pakiecie z wersją z opracowaniem. O zaletach posiadania obu takich wersji pisałam tutaj.

POLECAMY!

Prześlij komentarz

0 Komentarze