Rymowane zagadki matematyczne


O ,że mam niezłego bzika na punkcie matematyki i zarażania miłością do niej moich dzieciaków co niektórzy już dawno się przekonali. U nas wszelaka nauka odbywa się tylko i wyłącznie poprzez zabawę. Uwielbiam pokazywać dzieciakom jak fajnie można bawić się matematyką. One uwielbiają wszelakie moje pomoce, które specjalnie dla nich przygotowuje. Dziś będzie również o jakże wspaniałej pomocy ale nieco w innym wydaniu. I nie jest ona moim dzieckiem a moich ulubieńców... państwa Szwajkowskich.


Rymowane zagadki matematyczne to rewelacyjna książka wprowadzająca przedszkolaki w świat matematyki, zaznajamiania ich z cyframi, podstawowymi pojęciami matematycznymi, a wszystko to za pomocą zabawnych, rymowanych wierszyków czy zagadek. Taka matematyka na wesoło.Między wierszykami pojawiają się nawiązujące do treści zadań pytania dotyczące wiedzy ogólnej.


Przyznać musicie, że taka forma przekazywania wiedzy raz dwa wpada maluchom w ucho. Jeśli chodzi o treść wierszyków to nawiązuje ona do życia codziennego, do przyrody i wesołego dziecięcego świata. Na uwagę również zasługują ilustracje świetnie zmalowana przez Annę Simeone. Całość zgrywa się ze sobą idealnie.
Książka ta w rewelacyjny sposób pokazuje, że nauka matematyki wcale nie musi być nudna. Czyta się ją przyjemnie i już wiem, że nie będzie się ona kurzyć na półce z książkami.


POLECAMY!


Prześlij komentarz

0 Komentarze