Basine nowości w naszej biblioteczceOdkąd pojawiła się u nas Basia, każda jej nowość jest u nas przyjmowana z wielkim entuzjazmem. Na każdą nową Basię czekamy z utęsknieniem. Basię bowiem bardzo lubimy, czyta się ją z przyjemnością a słucha z jeszcze większą :) Nie raz i nie dwa na bogu pokazywałam Wam Basine nowości... cóż zajmuje ona coraz większą część naszej biblioteki. Teraz, gdy moja 6latka samodzielnie je czyta są one pożądane u nas jeszcze bardziej :)

Znacie Basię? A może chcielibyście ją poznać? Dla tych co jeszcze Basi nie znają... UWAGA... posiadanie choćby jednego egzemplarza przygód tej małej dziewczynki UZALEŻNIA! Jesteśmy tego żywym przykładem. Dodam jeszcze, że z tego nie da się wyleczyć :P Ci co znają ją doskonale mogą to potwierdzić :)
Co nowego czeka na nas w najnowszych częściach Basi?

Basia i przyjaciele to seria książek, których historie są uzupełnieniem przygód Basi, a opisują najróżniejsze perypetie z udziałem najbliższych przyjaciół bohaterki. Tym razem padło na jej starszego brata Janka.  Historia Janka porusza temat samoakceptacji, lęku przed odrzuceniem, zazdrości i jest świetnym pretekstem do rozmowy z dzieckiem o emocjach jakie temu towarzyszą. Janek bowiem mierzy się z trudną dla niego sytuacją – ma nosić okulary! A przecież marzył o byciu pilotem... W dodatku na planowaną majówkę nie może pojechać z nimi tak lubiany przez Janka kuzyn Antek. Czy wyjazd bez najlepszego towarzysza zabaw, z młodszym rodzeństwem, nad którym jako starszy brat musi sprawować opiekę pod presją konieczności ćwiczenia "leniwego oka" może być udany?! 


Druga nowość to wspaniała opowieść o życiu i przemijaniu. A wszystko zaczyna się od prezentu jaki dostaje Basia od dziadka Henryka... piękny zegarek z błyszczącymi brylancikami. Jednak co oznaczają przesuwające się wskazówki i jak odczytać z nich godzinę? Dziewczynce przychodzą do głowy też inne pytania… Dlaczego podczas zabawy czas pędzi jak szalony, a gdy na coś bardzo, bardzo się czeka, minuty ciągną się jak godziny? Co oznacza przemijanie? Czy Dziadek będzie znał odpowiedzi na te pytania? 

Uwielbiamy Basię! Jest taka normalna! To najlepsza przyjaciółka każdego przedszkolaka! Z niecierpliwością czekamy na kolejne nowości :)

Basia i przyjaciele. Janek
Basia i zegarek

Prześlij komentarz

0 Komentarze