Egmont i nowości z serii Akademii Mądrego Dziecka

Uwielbiamy serię książek Akademia Mądrego Dziecka Wydawnictwa Egmont. Lubią ją moje przedszkolaki jak i najmłodszy rodzynek - 1,5roczniak. Za co je lubimy? Za to, że są "dziecioodporne" - kartonowe. Przetrwają wiele... stron nie da się potargać. Za to, że często gęsto mają ruchome elementy czy otwierane okienka. Za to, że tematyka ich jest bliska każdemu bobasowi. Nasza najmłodsza pociecha wreszcie dorosła... dorosła do tego, że siada sama, wertuje kartki, opowiada co prawda po swojemu ale jednak mówi ;) Wiadomo nie trwa to długo ale już jest... jest zainteresowanie książkami.


Co cechuje najnowsze książeczki z tej serii? Zwierzęta... każda z książeczek opowiada o innych zwierzątkach... są zwierzątka mieszkające na farmie, żyjące w oceanie i na Arktyce. I choć nie ma w nich ruchomych elementów czy otwieranych okienek, to i tak przyciągają uwagę maluchów za sprawą przeźroczystych elementów znajdujących się na każdej stronie. Szata graficzna jest bardzo przyjemna dla oka, zwierzątka są wyraziste i przyjazne.

U nas hitem jest książeczka ze zwierzątkami wiejskimi - cóż innego można by się spodziewać po roczniaku. Toż to u niego etap wyrażeń dźwiękonaśladowczych w pełni. To po tą książeczkę sięga jako pierwszą.
W książeczkach znajdują się również zadania... dziecko szuka zwierzątek, które są w danej opowieści.

Na samym końcu każdej książeczki na dzieci czeka rozkładówka z podsumowaniem wszystkich zwierzaków, które poznało ono w książce. Bardzo fajna seria! Jeżeli Wasze maluchy lubią wertować książki czy też słuchać gdy im się czyta, opowiada, to z czystym sumieniem możecie zainwestować w wymienione przez nas tytuły :) Maluch będzie nimi zachwycony.


Prześlij komentarz

0 Komentarze