Kalendarz adwentowy od Promic


Co roku przygotowywałam dzieciakom kalendarze adwentowe z różnymi zadaniami do wykonania czy gadżetami. W tym roku się zbuntowałam i powiedziałam dość ;) Ogarnąć 4 dzieciaków łatwo nie jest. Dlatego w tym roku postawiłam na książki... Adwent spędzimy na czytaniu, a z pomocą przyszło mi Wydawnictwo PROMIC.


Pięknie wydana książka, która  pomoże zarówno tym najmłodszym dzieciom jak i tym nieco starszym zrozumieć w jaki sposób należy przygotować się do świąt Bożego Narodzenia, po co to robimy, jaki jest prawdziwy sens Adwentu i całego świątecznego okresu.


Radosne przygotowania do świąt ujęte w formę krótkich historii z życia pewnej sympatycznej rodziny... mama, tata, czteroletnia Małgosia i dwuletni Pawełek wspólnie pokażą nam nie tylko w jak dobrze przeżyć święta ale też przybliżą dzieciom tradycje bożonarodzeniowe. Mamy więc 24 opowiadania, po jednym na każdy dzień adwentu, aż do Wigilii. Każde opowiadanie to dodatkowa okazja do rozmowy z dzieckiem na temat przeczytanego właśnie opowiadania, a pomocne w tym będą zamieszczone na końcu każdego z nich pytania.

O czym przeczytamy? O roratce, wieńcu adwentowym, lepieniu pierogów, kolędach, pasterzach i przede wszystkim o radosnym oczekiwaniu na nowo narodzonego Jezusa. Dzieci nie tylko dowiedzą się kim był Św. Mikołaj, co to jest Gwiazda Betlejemska czy opłatek, co w darach przynieśli trzej królowie czy gdzie urodził się Jezus. Dzieci są również zachęcane do wspólnego tworzenia wieńca adwentowego, lampionu, ozdób świątecznych, pieczenia pierniczków czy śpiewania kolęd. A więc nie ma tu tylko czystej teorii, jest też działanie i aktywne uczestniczenie dzieci w tym jakże ważnym dla wszystkim czasie.


Książka zachwyciła mnie również oprawą graficzną... mamy tu przyjemne dla oka, ciepłe i bardzo klimatyczne ilustracje. Bez wątpienia spodobają się one również najmłodszym.

Świetny pomysł na umieszczenie w książce słownika trudnych i niezrozumiałych dla dzieci wyrazów. Zdecydowanie ułatwi on rodzicom wyjaśnienie swoim dzieciom ich znaczenia.Książka ta to wspaniały pomysł i uważam, że dzięki niej zdecydowanie lepiej przeżyjemy zbliżający się czas Adwentu. Wszyscy razem! Rodzinnie!


Prześlij komentarz

0 Komentarze