Kartki świąteczne z przedszkolakiemKartki świąteczne, które stworzyły moje domowe przedszkolaki oparte są na szablonie choinki. Szablonie, który to nadawał kartkom kształtu. Cała zabawa polegała na wyklejeniu choinek (niezważając na ich kontury, a więc nawet najmłodsze przedszkolaki mogą wziąć udział w zabawie) i naklejaniu na nich przygotowanych szablonów z choinkami.


Dwie pierwsze kartki to wydzieranki... pierwsza z długich pasków, a druga z małych kawałków. Długie paski naklejamy w taki sposób aby zachodziły one na siebie nadając naszej choince nieregularnych kształtów.


Natomiast małe kawałki papieru przyklejamy jeden obok drugiego. Mając różne odcienie zieleni nasza choinka będzie wyglądała ciekawiej.


Choinka stworzona na wzór paskowej wydzieranki, z tą różnicą, że zamiast papieru do jej stworzenia użyliśmy kolorowych, papierowych tasiemek samoprzylepnych.
Ostatnia propozycja to zabawa, którą uwielbiają wszystkie dzieci (rodzice już niekoniecznie :P). To zabawa z brokatem w roli głównej... jest więc błyszcząco i bardzo brudząco ;) Kształt choinki wyznaczają paski taśmy dwustronnej naklejonej na kartce. Dziecko odrywa jeden pasek, posypuje go brokatem, odrywa kolejny, posypuje innym kolorem brokatu i tak aż wypełni brokatem wszystkie paski.

W ten sam sposób możemy stworzyć piękną kartkę z motywem bombkowym :)

I jak się Wam podoba nasza propozycja kartek wykonanych przez przedszkolaki (oczywiście z moją pomocą, bowiem to ja przygotowałam szablony do naklejania ;)?

Ich wykonanie możecie zobaczyć krok po kroku na naszym filmiku. Zapraszam do oglądania...


Zapraszam również do subskrybowania naszego konta na YOUTUBE :) KLIK

Prześlij komentarz

0 Komentarze