Kicia KociaKsiążki, o których dziś będzie zdecydowanie to jedne z ulubionych książek do samodzielnego czytania przez moją 6latkę, a i 5 latka zaczyna po nie sięgać. To książki, w których treść jest prosta i krótka, a co za tym idzie dziecko bez problemu rozumie o czym czyta.


Książeczki z Kicią Kocią zawsze poruszają ważne tematy, które prędzej czy później będziemy omawiać ze swoimi dziećmi. Stanowią świetny wstęp do takich właśnie rozmów. 

Nie inaczej jest w książkach, które dziś Wam pokażę. Wszystkie lęki prędzej czy później można pokonać, a Kicia Kocia zdecydowanie nam w tym pomoże. Które dziecko nie boi się burzy? Z Kicią Kocią dzieci dowiedzą się jak należy się zachowywać, gdy burza zaskoczy nas na dworze. Czy aby chowanie się pod parasolem jest bezpieczne?
 A strach przed wodą? Zwłaszcza, gdy jest jej tak dużo jak na basenie. Kicia Kocia wybiera się na basen. Nie wiedziała jednak, że basen jest taki ogromny! Kicia Kocia oswaja dzieci przedstawiając konkretne czynności, jakie należy zrobić przed i po wyjściu z basenu. Do tego pokazuje, które rzeczy należy zabrać ze sobą na basen, a także przedstawia wodne zabawki, z jakich można korzystać, kąpiąc się w basenie. Książeczka jak najbardziej u nas na czasie, bowiem moje domowe przedszkolaki rozpoczęły przygodę z nauką pływania. I choć starsza bez problemu chodzi na lekcje, to młodsza zdecydowanie wymaga więcej czasu na oswojenie się z tak dużą ilością wody.
A strach przed panią czy panem w białym fartuchu? Do dziś pamiętam płacze najstarszej córki, gdy była malutka na sam widok lekarza. Kicia Kocia również przyda się tym, których pociechy boją się wizyty u lekarza, bowiem pozwala oswoić strach pokazując dziecku, jak dokładnie taka wizyta wygląda.
Częste czytanie tych historyjek najmłodszym dzieciom sprawi, że dzieci chętniej będą odwiedzać basen czy przychodnię (choć w tym przypadku lepiej, żeby w ogóle nie chorowały ;). Jedno jest pewne... będą to robić z mniejszymi obawami.


Kicia Kocia i straszna burza
Kicia Kocia na basenie
Kicia Kocia jest chora


Prześlij komentarz

0 Komentarze