Kreatywne zestawy na Mikołaja


Co zrobić, gdy ma się w domu trójkę Bąków w wieku przedszkolno-szkolnym, a w dodatku ta trójka przyzwyczajona do wspólnej, kreatywnej zabawy z mamą domaga się swojego? I jak tu ogarnąć rzeczywistość kiedy ma się tylko dwie ręce, a doba okazuje się mieć za mało godzin? Z pomocą przychodzą mi "gotowce"... czyli przedmioty, które choć na chwilę zajmą moją nudzącą się od czasu do czasu czy też nieźle rozrabiającą trójkę.


Po raz kolejny szukając ciekawych rozwiązań na twórcze i kreatywne spędzenie czasu wyszukałam w jednym z moich ulubionych sklepów "perełki", które zajęły moje dzieciaki na dłuższą chwilę. W sklepie Plac Francuski, w którym kreatywnych rozwiązań całe mnóstwo znajdziecie zarówno coś dla maluchów, starszaków, chłopców i dziewczynek.

Moje przedszkolaki uwielbiają zabawy z kodowaniem dlatego też wybrałam im mozaikę, w której poniekąd zakodowane zostały pola do wylepiania piankowymi elementami. 5 sympatycznych zwierzaków pokrytych małymi kwadracikami czy kołami, które tylko czekają aby małe rączki je dopadły :)Zestaw z kolorowymi cekinami układała całą rodzina ;) Zabawa polegała na wbijaniu w styropianową podkładkę szpilek z kolorowymi cekinami w wyznaczone do tego miejsca. Po zapełnieniu wszystkich miejsc otrzymaliśmy piękny, kolorowy i błyszczący obrazek, który aktualnie zdobi pokój dziewczynek. W sklepie znajdziecie różne ciekawe wzory.

Kolejny zestaw to zestaw, który pozwolił się dzieciakom "wyżyć" plastyczny tzn. z użyciem farb. Ogromny plakat z morskim motywem - Aquarellum, który umożliwia dzieciakom samodzielnie namalować perfekcyjne obrazy akwarelowe. Elementy obrazków zawartych w zestawie są otoczone lekko wypukłymi konturami, dzięki czemu można prowadzić pędzel, nie wychodząc poza obrys elementu. W miarę zamalowywania kolejnych części obrazka pojawiają się mikromotywy dekoracyjne. Uzyskany efekt daje wrażenie niezwykłej finezji, podczas gdy osiąga się go bez większej trudności. Moje dzieciaki zajęte były tworzeniem swojego dzieła całe popołudnie!

Dla mniej cierpliwych dzieciaków polecam obrazki w wersji mini --> KLIK.
Każda mała dama uwielbia biżuterię... korale, naszyjniki czy bransoletki. Nosi je z jeszcze większą dumą, gdy zrobi je sama. Moje dziewczynki stworzyły swoją wymarzoną kolekcję za pomocą zestawu koralików od Janod. Ponad 220 koralików i zawieszek daje spore pole manewru :)Jeśli więc Twoje dziecko narzeka na nudę, a Ty szukasz kreatywnych rozwiązań to polecam zaglądnąć na stronę Plac Francuski. Jestem pewna, że zajdziesz tam nie jedno wspaniałe rozwiązanie. 

Jeśli akurat jesteś na etapie poszukiwań mikołajkowych prezentów to ta strona jest również dla Ciebie :)

Wszyscy, którzy zrobią zakupy podając w koszyku hasło: Kreatywnie w domu dostaną od Placu Francuskiego ekologiczną firmową bawełnianą torbę na zakupy :)

Zapraszam do śledzenia FB sklepu Plac Francuski ---> KLIK


Księgarnia internetowa - Plac Francuski

Prześlij komentarz

0 Komentarze