O Wilku, który się przechwalał


Wśród wielu bohaterów książek jest taki jeden, na którego przygody czekamy z utęsknieniem. Sympatyczny, zabawmy, zdarza mu się popełniać błędy (ale komu się to nie zdarza?) ale najważniejsze... nie sposób go nie kochać :)

Znacie Wilka i jego przygody? Czytacie? A może macie swoją ulubioną część? My uzbieraliśmy już całą serię i każdy z domowników ma w niej swoją ulubioną część.
Każda z książeczek porusza ważny problem, który można odnieść do naszego codziennego życia... Wilk boi się własnego cienia, chciałby w sobie coś zmienić a nóż do twarzy będzie mu w różowym ;). Wilk, który lubi podróżować... był na Marsie czy w amazońskiej dżungli. Próbował nawet swoich sił na estradzie. A co spotka naszego bohatera w najnowszej części?


Sam tytuł zdradza sporo... O Wilku, który się przechwalał ale czy nasz dobry, słodki, delikatny, czasami nieśmiały bohater zmieniłby się aż tak? Co prawda bywał on od czasu do czasu złośliwy i zdarzało mu się psocić ale żeby aż tak... złe zachowanie i brzydkie wyrażanie się zupełnie do niego nie pasuje. A jednak. Autorzy zrobili nam psikusa. Wilk bowiem bierze udział w dorocznym konkursie na uwaga... Wielkiego Złego Wilka. Wilk jak to Wilk... chce wygrać konkurs za wszelką cenę. Nie ma żadnych oporów i nie cofa się przed niczym... wyśmiewa więc konkurentów, podkłada łapę innym zawodnikom, niegrzecznie się do nich odzywa. Konkurs wygrywa, ale czy tak na prawdę to powód do dumy. Poświęcić swoich przyjaciół, przyjaźń za wygraną w konkursie? Nie jest to jednak koniec jego przygód. Jego odwaga została wystawiona na bardzo poważną próbę. Jaką? Czy uda mu się wyjść z niej obronną łapą?

Najnowsze przygody Wilka to świetna lekcja i przestroga dla dzieci. Nikt nie powinien się tak zachowywać i nikt nie chciałby paść ofiarą Wilka. Lektura ta to dobry wstęp do dalszych rozmów z dzieciakami odnośnie zachowania.

Nie ma tygodnia abyśmy nie czytali Wilka przed snem. Bardzo się cieszymy, że wychodzą kolejne części przygód naszego ulubionego bohatera i z niecierpliwością wypatrujemy kolejnych...

O Wilku, który się przechwalał

Prześlij komentarz

0 Komentarze