Czytaj z Albikiem - nowości dla młodszych dzieci


Znacie Albika? To niezwykłe pióro... czyta, śpiewa, recytuje, przeprowadza quizy, zmienia głosy. Nie ważne czy przedszkolak czy starsze dziecko... zachwyt jest na tym samym poziomie. Książeczki... no cóż... na pierwszy rzut oka wyglądają jak zwykłe kartonówki ale w połączeniu z piórem okazują się skarbnicą dźwięków, zagadek i łamigłówek. Albik jest tak intuicyjny w obsłudze, że z powodzeniem radzi sobie z nim moja niespełna 2latka.Książeczki z najnowszej serii nieco różnią się od pozostałych. Są znacznie mniejsze ale to wcale nie oznacza, że mają mniej zakodowanych dźwięków i tekstów. Każdy tytuł ma ich aż 300 bądź 400! Proste i przyjazne dla malucha ilustracje, masa informacji i ciekawostek. Książeczki te przeznaczone są dla młodszych dzieci. I są tak fajnie skonstruowane, że atrakcyjne są zarówno dla 2latka jak i 4-5latka.

Dźwięk jaki wydobywa się z pióra jest głośny (w dodatku jego głośność możemy sobie regulować) i wyraźny. Książki wciągają, bawią i sprawiają, że nauka to zabawa i fajna przygoda.


Książeczka Codzienne czynności - z niej dzieciaki dowiedzą się, że codzienne obowiązki wcale a wcale nie muszą być nudne. Dwójka małych bohaterów - Jaś i Basia - w ciekawy sposób opowiadają milusińskim o codziennych czynnościach. Każda strona poza ciekawymi quizami zawiera bardzo fajne piosenki, piosenki wpadające w ucho, które dzieciaki po kilkukrotnym odsłuchaniu śpiewają razem z piórem.

Dwie książeczki o zwierzętach - Domowe zwierzęta i Dzikie zwierzęta to ulubione książeczki najmłodszej naszej pociechy wszystko za sprawą odgłosów zwierząt, które doskonale już rozpoznaje. Poza odgłosami dzieciaki dowiedzą się gdzie żyją i co jedzą zarówno zwierzaki domowe jak i te z różnych zakątków świata. Ale to nie wszystko... w jaki sposób opiekować się zwierzętami, jakie mają zwyczaje... to i wiele innych ciekawostek czeka na małych wielbicieli Albika. 

Ostatnia książeczka to Środki transportu czyli książeczka o wszystkim co jeździ, lata lub pływa. Oprócz wielu ciekawostek, z książki można usłyszeć dialogi i zabawne wierszyki, a także rozwiązać quizy. Odkrywanie zakodowanych dźwięków zapewni znakomitą zabawę każdemu maluchowi.
Bardzo cieszy mnie fakt, że producent dba nie tylko o dzieciaki ale i o rodziców kieszeń. Bowiem nie musimy martwić się, że raz zainwestowane pieniądze w zakup pióra i kilku książeczek szybko znudzą dzieciaki. Nie ma takiej opcji, gdyż nowości pojawiają się dość często! Wystarczy wówczas dokupić kolejne książeczki, a zabawa trwa nadal.


Wszystkie książeczki, które do tej pory się ukazały możecie zobaczyć na stronie Czytaj z Albikiem.

Prześlij komentarz

0 Komentarze