Idą Święta. O Bożym Narodzeniu, Mikołaju i tradycjach świątecznych na świecieAdwent w pełni... do Świąt coraz bliżej, a co za tym idzie honorowe półki w naszej bibliotece zajmują książki w świątecznym klimacie. Wśród nich Idą Święta. O Bożym Narodzeniu, Mikołaju i tradycjach świątecznych na świecie.


38 mini rozdziałów wypełnionych informacjami dotyczącymi zwyczajów związanymi ze Świętami Bożego Narodzenia – wśród nich te znane, o których mogliśmy gdzieś kiedyś usłyszeć ale są i te zupełnie obce.... Bo czy wiecie dlaczego Boże Narodzenie obchodzimy akurat 25 grudnia? Dlaczego organizuje się bożonarodzeniowe jarmarki? Czy wszystkie dzieci dostają prezenty tego samego dnia? Dlaczego ubieramy choinkę? Kto wymyślił pierwsze szklane bombki? Dlaczego buduje się bożonarodzeniowe szopki? Dlaczego na wigilijnym stole układamy sianko? 

W książce tej nie odnajdziemy tylko i wyłącznie polskich tradycji świątecznych. Są również te, które pielęgnowane są w innych krajach... Ameryka, Niemcy czy Skandynawia.

Bez wątpienia jest to książka warta zakupu. To ona wprowadzi nas w świąteczną atmosferę, pomoże nam lepiej zrozumieć nadchodzący czas i spojrzeć na Boże Narodzenie zupełnie inaczej. W dzisiejszych czasach przygotowania do Świąt to ciągła gonitwa... po galeriach, sprzątanie, gotowanie, kolorowe migoczące światełka i prezenty. A to chyba, a raczej na pewno nie o to w tym wszystkim chodzi! Książka, która kipi świąteczną atmosferą. Książka idealna na prezent!Idealna książka na dłuuugie grudniowe wieczory.

Idą Święta. O Bożym Narodzeniu, Mikołaju i tradycjach świątecznych na świecie


Prześlij komentarz

0 Komentarze