sobota, 7 grudnia 2019

Mozaikowe bombki

Kreatywnie w domu


Na mozaikę od Wydawnictwa Epideixis chorowałam dłuuugo. Co prawda zanim pojawiła się ona w wersji XXL dzieciaki bawiły się na tej mniejszej. Ale dopiero z teraz mogą rozwinąć skrzydła :)

Dziś zapraszamy na post z mozaiką w świątecznym wydaniu. Bombki małe, bombki duże... jest świątecznie, jest bajecznie...


Troszkę pobawiłam się on-line w tworzenie własnych bombek, które później wydrukowałam, zalaminowałam i wsunęłam do pudełka z mozaiką. Teraz moje domowe przedszkolaki siedzą i w skupieniu układają bombki.

Wśród kart są karty z bombkami małymi...

Ale dzieciaki nie tylko odwzorowują bombki z kart. Same od siebie zauważyły, że niektóre klocki można zamienić innymi i otrzymają zupełnie nowy wzór bombki.


Oto przykład... z jednej karty można stworzyć więcej niż jedną bombkę :)Z bazy małych bombek można tworzyć całkiem spore bombki... wystarczy dokładać kolejne klocki...
Wśród kart są też karty z bombkami dużymi... układanie małych to pestka dla moich przedszkolaków, ale duże to już wyzwanie, zwłaszcza gdy rzucę hasło aby zbudowały na bazie bombki z karty inną bombkę :)

I jak się Wam podobają nasze mozaikowe bombki? To nie koniec przygody z mozaiką... już niedługo kolejne zabawy :) Wypatrujcie :)


Jeśli chcecie pobawić się z nami w tworzenie mozaikowych bombek, udostępniam Wam plik do druku z wzorami...


CHRISTMAS TREE ORNAMENTS MOSAIC FREE CARDS

Pobierajcie, drukujcie i bawcie się dobrze :)


Do zabaw z bombkami zainspirowała mnie sama twórczyni projektu :) Jej bombki znajdziecie TUTAJ.
Matematyka na Święta

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 Comments:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates