Zestaw aktywności STEM - magnetyzmLubimy eksperymenty, a wynik tego możecie zobaczyć tutaj. Dziś pokażemy Wam fajny zestaw, z którym dzieciaki będą miały mnóstwo frajdy z zabawy. Zestaw pełen magnesów.


Zestaw aktywności STEM - magnetyzm to aż 5 różnych magnesów... 2 sztabki magnesu, 4 magnetyczne pierścienie, magnetyczna podkowa, magnetyczny słupek i 2 magnetyczne biedronki.Zabawę z zestawem uatrakcyjnia plastikowa podkładka z labiryntem oraz dwa plastikowe autka, o których za momencik. 

Zestaw zawiera również 10 dwustronnych kart, na których przedstawiono różne eksperymenty z magnesami w roli głównej. Karty napisane są w języku angielskim. Część zabaw pokażemy poniżej.


Na pierwszy rzut zabawa w wyciąganie spinaczy biurowych, które ukryte zostały w... mące. W jaki sposób je wyciągnąć nie brudząc sobie rąk? Zbliżyć magnes...


A w jaki sposób wyciągnąć spinacze ze szklanki pełnej wody? Oczywiście nie mocząc rąk!
A może zabawa w tworzenie łańcuchów... kto dłuższy?


Rewelacyjna zabawa z magnetycznym słupkiem i magnetycznymi pierścieniami. Najlepszy sposób na udaną zabawę? Wręczyć zestaw dziecku i nie mówić nic, niech samo metodą prób odkryje zależność między magnesami, niech na własne oczy pozna pojęcie magnetycznego przyciągania i odpychania.

Dwie magnetyczne biedronki uwięzione na listku... uwielbiamy takie zabawy!
Po zabawie z magnetycznymi pierścieniami, dzieciaki wiedzą już kiedy magnesy się przyciągają, a kiedy odpychają. Tak więc zabawa z autkami, w których skryły się magnesy nie była dla nich tajemnicą. Nie mniej jednak zabawa ta okazała się sporym wyzwaniem... a zadanie polegało na przejechaniu autkiem od startu do mety jednym pasem jezdni. Oj nie łatwa to sztuka bo autko kręciło się we wszystkie strony.
Wkładając pod autko magnetyczne pierścienie możemy urządzić sobie wyścigi ;)Bardzo ciekawy zestaw, który daje ogromne pole do popisu jeśli chodzi o zabawy z magnesami. To tylko część, którą na szybko chcielibyśmy Was "poczęstować".

Prześlij komentarz

0 Komentarze