czwartek, 19 grudnia 2019

Zestaw do malowania światłem - nasz pomysł na prezent pod choinkę

Kreatywnie w domu

Rysowanie kredkami czy mazakami, malowanie farbami, wszelakie zabawy plastyczne mają ogromny wpływ na rozwój dzieci. Moje maluchy malowały już chyba na wszystkie możliwe sposoby... pędzelkiem, gąbką, folią spożywczą, a nawet rękami :D Latem malują wodą po chodniku, patykiem po piasku. To wszystko wpływa na rozwój ich wyobraźni i kreatywności. Od dziś malują... UWAGA!... światłem!


Wszystko za sprawą zestawu, który trafił do nas zupełnie niedawno... zestaw do malowania światłem.

W zestawie znajduje się:
- tablica/ramka do malowania światłem,
- dwa świetlne "pędzle" w kształcie długopisu.


Tablica jest wielkości A4, a specjalna powłoka gromadząca światło daje dzieciom bardzo dużo frajdy w tworzeniu niezwykłych kompozycji.Zabawa w malowanie światłem nie tylko wywoła wiele frajdy u dzieci, ale jednocześnie uchroni meble czy ściany przed dodatkowymi "ozdobami" przez nie pozostawionymi. Dlatego też zabawka ta świetnie sprawdzi się również u maluszków... w zestawie brak małych elementów także bez obaw i one mogą stawiać swoje pierwsze kroki za pomocą magicznych "pędzli". Samo malowanie jest dziecinnie proste... wystarczy zbliżyć włączony długopis do powierzchni tablicy i kreślić nim najróżniejsze esy-floresy, a naszym oczom ukażą się linie, które kreśliliśmy. Ich grubość i jasność zależy od odległości końcówki długopisu do tablicy i kąta nachylenia.UWAGA! Im mniej światła w pokoju, tym zabawa będzie fajniejsza, a obrazek jaśniejszy.


Namalowany obraz znika... a zabawę można zaczynać od nowa :)

Magicznymi długopisami po zdjęciu skuwki można pisać po tablicy. I tu kolejne czary-mary... tego co napiszemy nie widać gołym okiem, dopiero po podświetleniu możemy odczytać to co zostało napisane. Magia! Idealny zestaw pod choinkę :)Zestaw do malowania światłem

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 Comments:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates