Zestaw do malowania światłem - nasz pomysł na prezent pod choinkę


Rysowanie kredkami czy mazakami, malowanie farbami, wszelakie zabawy plastyczne mają ogromny wpływ na rozwój dzieci. Moje maluchy malowały już chyba na wszystkie możliwe sposoby... pędzelkiem, gąbką, folią spożywczą, a nawet rękami :D Latem malują wodą po chodniku, patykiem po piasku. To wszystko wpływa na rozwój ich wyobraźni i kreatywności. Od dziś malują... UWAGA!... światłem!


Wszystko za sprawą zestawu, który trafił do nas zupełnie niedawno... zestaw do malowania światłem.

W zestawie znajduje się:
- tablica/ramka do malowania światłem,
- dwa świetlne "pędzle" w kształcie długopisu.


Tablica jest wielkości A4, a specjalna powłoka gromadząca światło daje dzieciom bardzo dużo frajdy w tworzeniu niezwykłych kompozycji.Zabawa w malowanie światłem nie tylko wywoła wiele frajdy u dzieci, ale jednocześnie uchroni meble czy ściany przed dodatkowymi "ozdobami" przez nie pozostawionymi. Dlatego też zabawka ta świetnie sprawdzi się również u maluszków... w zestawie brak małych elementów także bez obaw i one mogą stawiać swoje pierwsze kroki za pomocą magicznych "pędzli". Samo malowanie jest dziecinnie proste... wystarczy zbliżyć włączony długopis do powierzchni tablicy i kreślić nim najróżniejsze esy-floresy, a naszym oczom ukażą się linie, które kreśliliśmy. Ich grubość i jasność zależy od odległości końcówki długopisu do tablicy i kąta nachylenia.UWAGA! Im mniej światła w pokoju, tym zabawa będzie fajniejsza, a obrazek jaśniejszy.


Namalowany obraz znika... a zabawę można zaczynać od nowa :)

Magicznymi długopisami po zdjęciu skuwki można pisać po tablicy. I tu kolejne czary-mary... tego co napiszemy nie widać gołym okiem, dopiero po podświetleniu możemy odczytać to co zostało napisane. Magia! Idealny zestaw pod choinkę :)Zestaw do malowania światłem

Prześlij komentarz

0 Komentarze