Mini Mastermind w wersji Blue-Sky
Znacie grę Mastermind?

Mastermind polega na odgadnięciu 4 ukrytych kul. Gra zostanie rozwiązana, jeśli w ciągu 9 tur gracz odgadnie te kule. W każdej turze gracz wybiera 4 kule, po czym sprawdza czy trafił. Każda prawidłowo odgadnięta kula (kula o właściwym kolorze na właściwym miejscu) sygnalizowana jest czarną kropką. Jeśli gracz odgadł kolor kuli, nie odgadł zaś jej lokalizacji, jest to sygnalizowane białą kropką. Gracz nie wie, które kule są właściwe, które zaś nie.

Moje przedszkolaki nie znają... wróć - nie znały. 


Ale zanim zaczęliśmy grać w grę na pełnych zasadach zrobiłam im mały przedsmak za pomocą wtyczek od Blue-Sky. Nagięłam nieco zasady aby łatwiej im zobrazować na czym polega cała zabawa. Zrezygnowałam z białych kuli, mamy tylko czarne, które oznaczają prawidłowe położenie danej kulki. Kul mamy 4 w czterech różnych kolorach. Jeden z graczy układa wzór przy czym kolor każdej kulki może występować tylko raz. Gracz, który odgaduje położenie kul w każdym rzędzie układa 4 kulki, a kolor kulek nie może się powtarzać ani w rzędach ani w kolumnach - tu taka moja mała zmiana ;) (tylko dlatego, że gramy na geoplanie i mamy ograniczoną ilość kulek). Kulki, które zostaną ułożone we właściwym miejscu zostają oznaczone czarną kulką. Dziewczyny w mig pojęły zasady :)

Czasem zdarza się, że dziewczyny odgadną już za pierwszym razem - to jest dopiero szczęśliwy traf. Zawsze udaje się im odgadnąć za drugim podejściem, gdy w pierwszej próbie trafią dwie kulki bowiem innego rozwiązania nie ma ;) Ale są i takie próby, w których dopiero ostatnia czwarta próba daje rozwiązanie. Nie ma takiej opcji, aby w 4 podejściach nie rozwiązać zadania. Fajna zabawa, w którą wciągnęły się moje przedszkolaki.


Patrzcie jaka fajna zabawa...


 Zapraszam również do subskrybowania naszego konta na YOUTUBE :) KLIK

Prześlij komentarz

0 Komentarze