Okres między 1,5 roku a 3 lat w życiu moich dzieci to taki okres, w którym najwięcej mogę "wyciągnąć" od nich, najwięcej nauczyć. Później przedszkole, szkoła... czasu dla mamy coraz mniej ;) Tak więc korzystamy z najmłodszą pociechą ile się da, ona ma mnie tylko dla siebie, gdy starszaki urzędują w przedszkolu czy szkole. Gdy wracają, najmłodsza leci do nich i z nimi spędza czas.
Dziś pokażę Wam pomoce, którymi w ostatnim czasie bawi się Hania.
Zestaw Konturki to coś czego nam brakowało... niby puzzle, niby układanka... Zestaw 26 (lub 32) figur geometrycznych w formie konturów... koło, kwadrat, prostokąt, trójkąt, a w zestawie rozszerzonym jest też trapez. Trzy rodzaje wielkości... duży, średni i mały. Każda figura występuje podwójnie w zestawie, dzięki czemu można konturki wykorzystać nie tylko do układania, a także do zabaw w układanie odwzorowań czy zabaw typu "ułóż tak samo".
Wspaniała pomoc, która wprowadza malucha w świat podstawowych figur
geometrycznych... nazywanie figur, rozróżnianie ich kształtu, wielkości... taka nauka przez zabawę, a jak wszyscy wiecie u nas nauka przez zabawę od zawsze stała i stoi na pierwszym miejscu :)
A jak radzi sobie mój niespełna 2latek?
Gra memki to nic innego jak 40 krążków z różnymi wzorami. Dodatkowo krążki te występują w dwóch różnych wielkościach - 10 par kół większych oraz 10 par kół mniejszych.
Głównym zastosowaniem krążków jest gra w memo, świetnie ćwicząca spostrzegawczość, pamięć i logiczne myślenie. Ale tak na prawdę krążki możemy wykorzystać do wielu innych zabaw dostosowując je do wieku dziecka. I tak młodsze maluchy mogą grupować krążki w zbiory elementów z tym samym wzorem, utrwalać pojęcie mały/duży, układać pierwsze odwzorowania, szukać podobieństw i różnic bawiąc się w zabawy typu "co tu nie pasuje?", nieco starsze dzieci mogą przeliczać, porównywać, układać układanki lewopółkulowe, tworzyć odbicia lustrzane ułożonego wzoru.
I Hanulka w akcji...
Ostatnia pomoc to sympatyczna sówka - przeplatak z ołówkiem. Do wyboru mamy 6 zwierzaków: żyrafa, niedźwiedź, sowa, zając, lis, jeż. Sówkę można wykorzystać również do innych zabaw takich jak chociażby układanie pomponów.
POLECAMY!
Prześlij komentarz
0
Komentarze
Autorka
Cześć!
Jestem Ewelina - mama piątki rozrabiaków. Każdy dzień to wyzwanie, które wspólnie z dziećmi podejmuję. Kreatywne, wesołe i proste zabawy to coś co lubimy najbardziej!
Porzuciliśmy szkołę, na rzecz Edukacji domowej.
Jeśli szukasz ciekawych i nieszablonowych pomysłów na zabawę i naukę dobrze trafiłeś.
Rozgość się, poczuj się swobodnie i odkrywaj z Nami kolorowy świat. Daj się poznać również Nam.
Moja strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka), aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jednak każdy ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.
0 Komentarze
Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)