Pomoce edukacyjne od BumkeOkres między 1,5 roku a 3 lat w życiu moich dzieci to taki okres, w którym najwięcej mogę "wyciągnąć" od nich, najwięcej nauczyć. Później przedszkole, szkoła... czasu dla mamy coraz mniej ;) Tak więc korzystamy z najmłodszą pociechą ile się da, ona ma mnie tylko dla siebie, gdy starszaki urzędują w przedszkolu czy szkole. Gdy wracają, najmłodsza leci do nich i z nimi spędza czas.

Dziś pokażę Wam pomoce, którymi w ostatnim czasie bawi się Hania.

Zestaw Konturki to coś czego nam brakowało... niby puzzle, niby układanka... Zestaw 26 (lub 32) figur geometrycznych w formie konturów... koło, kwadrat, prostokąt, trójkąt, a w zestawie rozszerzonym jest też trapez. Trzy rodzaje wielkości... duży, średni i mały. Każda figura występuje podwójnie w zestawie, dzięki czemu można konturki wykorzystać nie tylko do układania, a także do zabaw w układanie odwzorowań czy zabaw typu "ułóż tak samo".

Wspaniała pomoc, która wprowadza malucha w świat podstawowych figur geometrycznych... nazywanie figur, rozróżnianie ich kształtu, wielkości... taka nauka przez zabawę, a jak wszyscy wiecie u nas nauka przez zabawę od zawsze stała i stoi na pierwszym miejscu :)
A jak radzi sobie mój niespełna 2latek?


Gra memki to nic innego jak 40 krążków z różnymi wzorami. Dodatkowo krążki te występują w dwóch różnych wielkościach - 10 par kół większych oraz 10 par kół mniejszych.
Głównym zastosowaniem krążków jest gra w memo, świetnie ćwicząca spostrzegawczość, pamięć i logiczne myślenie. Ale tak na prawdę krążki możemy wykorzystać do wielu innych zabaw dostosowując je do wieku dziecka. I tak młodsze maluchy mogą grupować krążki w zbiory elementów z tym samym wzorem, utrwalać pojęcie mały/duży, układać pierwsze odwzorowania, szukać podobieństw i różnic bawiąc się w zabawy typu "co tu nie pasuje?", nieco starsze dzieci mogą przeliczać, porównywać, układać układanki lewopółkulowe, tworzyć odbicia lustrzane ułożonego wzoru.I Hanulka w akcji...


Ostatnia pomoc to sympatyczna sówka - przeplatak z ołówkiem. Do wyboru mamy 6 zwierzaków: żyrafa, niedźwiedź, sowa, zając, lis, jeż. Sówkę można wykorzystać również do innych zabaw takich jak chociażby układanie pomponów.

POLECAMY!

https://bumke.pl/

Prześlij komentarz

0 Komentarze