Kostki BABY JAGI

Moje przedszkolaki bardzo lubią wszelakie układanki czy mozaiki. Przerobiły ich już całe mnóstwo czy to w wersji mojej DIY czy to w wersji tzw. "gotowca". Ja z kolei lubię wyszukiwać ciekawe pomoce, które wiem, że spasują moim dzieciakom i szybko nie pójdą w kąt. Dzisiejszą pomoc wyszukałam z myślą o najmłodszej, ale zanim ona ją ogarnie zgodnie z przeznaczeniem bawią się nią starsze przedszkolaki.


Kostki BABY JAGI bo o niej mowa to świetna układanka, z którą dzieciaki ćwiczą analizę i syntezę wzrokową, rozwijają spostrzegawczość, wyobraźnię a nawet swoją kreatywność.


W skład zestawu wchodzi 76 kolorowych kostek w kolorach podstawowych... żółtych, zielonych, czerwonych, niebieskich i czarnych. Jest również 10 kart z kolorowymi wzorami do odwzorowania oraz 10 kart z wzorami w kolorze czarnym. Poza tym mamy 20 kart z "obrysami" wzorów.
 

Klocki układamy na specjalnej tablicy.Młodsze dzieci odwzorowują wzór z karty, starsze mogą pokusić się na ułożenie wzoru z "obrysu".


Możemy również po ułożeniu wzoru zaproponować dziecku zabawę polegającą na wskazaniu karty z "obrysem" pasującej do ułożonego wzoru.


Układając wzoru pamiętamy aby dziecko układało je od góry do dołu i od lewej do prawej strony, czyli zgodnie z kierunkiem czytania i pisania.

Poza zabawami z kartami, możemy kostki wykorzystać również do układania różnych odwzorowań w linii prostej, tworzenia sekwencji czy układanek lewopółkulowch.
Zapraszam Was również na filmik, pokazujący możliwości jakie skrywają kostki BABY JAGI :)


POLECAMY!

https://tokla.pl/

Prześlij komentarz

0 Komentarze