PUCiOwe nowości


O fenomenie tego małego chłopca w naszym domu mogłabym pisać godzinami. Jego historia sięga czasów 5letniej już Emilki. Miłością do tego młodzieńca zapałała nasza kolejna pociecha... 2latka, która bardzo cieszy się na kolejne nowości.Dwie bardzo fajne gry dla najmłodszych, gry bardzo "puciowe".

PUCiO DOMINO - 28 dwustronnych kartoników. Na jednej stronie znajdziemy prostsze domino obrazkowe dla młodszych dzieci z bohaterami książek... PUCiO, Misia i Bobo, a także elementy znane z książek. Dodatkowo każdy obrazek jest podpisany co za tym idzie wspiera pierwsze kroki w nauce czytania. Na drugiej stronie mamy domino klasyczne wspomagające ćwiczenie umiejętności liczenia dla starszych. 


PUCiO Gdzie to położyć? to nic innego jak podróż z PUCiEiem po domu. Razem z nim i jego rodzeństwem spacerujemy i się rozglądamy, czegoś szukamy... a czegoż szukamy? Różnych przedmiotów codziennego użytku, które znajdziemy w każdym domu, w różnych pomieszczeniach....

W pudełku znajduje się 6 plansz z różnymi pomieszczeniami w mieszkaniu należącym do rodziny naszego bohatera. Do każdego z nich dopasowano po 6 żetonów z przedmiotami charakterystycznymi dla tych pomieszczeń. Żetony z przedmiotami możemy losować i szukać pomieszczenia lub odwrotnie wybrać pomieszczenie i dobierać przedmioty tak, aby ich liczba osiągnęła 6. Dziecko układa przedmioty w odpowiednich miejscach na planszach (np. na stoliku w salonie, pod krzesłem w kuchni, w pudełku) według załączonej instrukcji lub poleceń wymyślonych przez rodzica. To od nas zależy ilość poleceń i stopień skomplikowania zabawy. Ważne, żeby zabawę dostosować do możliwości dziecka. Dzieci uczą się przy tym rozumienia stosunków przestrzennych, czyli położenia przedmiotów względem siebie. Rozwija myślenie i mowę poprzez nazywanie przedmiotów i pomieszczeń, rozumienie pojęć przestrzennych tj. nad, pod, za, obok itd.

Zarówno w pierwszej grze jak i drugiej mamy do czynienia z grubymi i solidnymi kartami. Dodatkowo stojące postacie bohaterów książek o PUCiU – świetnie nadają się do odgrywania ról i zabawy. Bez wątpienia przyciągają maluchy do zabawy :)


PUCiO DOMINO
POLECAMY! 

Prześlij komentarz

0 Komentarze