Zabawy matematyczne z dominemMatematyka jest piękna... wystarczy ją tylko w odpowiedni sposób przedstawić dziecku, w sposób zachęcający a nie zniechęcający. Od najmłodszych lat moich pociech staram się aby zaprzyjaźniły się one z Królową Nauk. Chyba nawet jestem na dobrej drodze aby tak się stało :)

Dziś proponujemy zabawy z dominem...


Policz kropki... zabawa polega na policzeniu wszystkich kropek, które znajdują się na danej kostce i dopasowaniu jej pod właściwą liczbę.


Dodaj kropki do siebie i połóż we właściwe miejsce...

Dobierz klocki domina w taki sposób aby suma wszystkich oczek była równa konkretnej liczbie np.12. Ile różnych wariantów uda Ci się ułożyć?


Zawsze po 8... to zabawa polegająca na dokładaniu kostek domina w taki sposób aby suma oczek na sąsiadujących połówkach/polach była zawsze równa 8.


Dodawania... dziecko odszukuje właściwy klocek i wykonuje dodawanie.Mniejszy, większy a może taki sam? Zabawa polega na zsumowaniu oczek dwóch różnych klocków domina, a następnie porównaniu wyników i wpisaniu odpowiedniego znaku.Matematyczna piramida to zabawa polegająca na zliczaniu liczby oczek dwóch sąsiednich pól, odszukani kostek domina i ułożeniu ich powyżej.


A może ułamki? Tak, domino możemy również wykorzystać do nauki ułamków :)


Nauka przez zabawę to jest to!

DOMINO

https://sklep.educarium.pl/

Prześlij komentarz

0 Komentarze