środa, 20 maja 2020

Mamo, a dlaczego?

Kreatywnie w domu

Pamiętacie jak pokazałam Wam książkę Tato, a dlaczego, jak i po co? Dziś mam dla Was wersję z mamą :D


Książki dla dzieci Wydawnictwa Multico już nie raz gościły na naszym blogu i z pewnością jeszcze nie raz zagoszczą. Uwielbiamy je bo każda z książek jest inna, każda niezwykle ciekawa i każda godna uwagi. Książki, w których dzieci zadają trudne pytania swoim rodzicom ogromnie przypadły do gustu moim pociechom. Mnie zastanawia tylko jedna kwestia... dlaczego do mamy zadawane są trudniejsze pytania? W sumie to mnie jednak nie dziwi...


Co to jest grawitacja, dyfuzja, tarcie, czy jak powstaje błyskawica i rosa oraz dlaczego dzień staje się wiosną coraz dłuższy, a jesienią krótszy? Słyszałaś już podobne pytania u swoich dzieci? Nie wiesz jak na nie odpowiedzieć bądź zbywasz dziecko rzuconym mimowolnie jakimś ogólnikiem? Z tą książką już nie będziesz musiała! Blisko 80 pytań i tyle samo odpowiedzi, które zostały napisane prostym, dowcipnym i trafiającym do młodych odbiorców językiem. Dziecięcą ciekawość wzbudzają również ilustracje dołączone do każdego wyjaśnianego zagadnienia. Ilustracje są zabawne i pomagają dzieciakom jeszcze lepiej zrozumieć zawiłości danego tematu.Moja 7latka jest zachwycona książką. Jako, że już sama doskonale radzi sobie z czytaniem, czyta ją w każdej wolnej chwili. Śmiechom nie ma końca, zwłaszcza gdy później własnymi słowami stara się odpowiedzieć na pytanie młodszej siostrze :) Zdecydowanie jest to książka, którą można czytać całą rodziną. Taki 6 czy 7latek jest niewątpliwie najbardziej ciekawski świata ale i starsze dzieci czy nastolatkowie pokuszą się na poznanie tego i owego.

POLECAMY!

Mamo, a dlaczego?Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates