Mata do masażu Pranamat ECO
Pranamat ECO to mata do masażu akupresurowego, produkt wspierający zdrowie, a że z moim zdrowiem akurat ostatnio trochę na bakier pokusiłam się o wypróbowanie jej działania. 


Jak działa mata? Składa się ona z wielu kwiatów lotosu o spiczastym kształcie, które mają za zadanie wywierać na skórę nacisk. W ten sposób stymulują nasz centralny układ nerwowy oraz poprawiają krążenie krwi i krążenie limfatyczne, przez co do organizmu dostarczany jest tlen i składniki odżywcze. To z kolei pomaga zainicjować procesy rewitalizujące, a głęboki masaż mięśni usuwa napięcie i skurcze, powodujące ból pleców i ból w odcinku szyjnym.


Co istotne materiały, z których wykonany jest Pranamat są ekologiczne:

- wysokiej jakości len. Optymalnie barwiony naturalnymi barwnikami
- poszewka bawełniana w środku chroniąca włókno kokosowe przed ewentualnymi zalaniami
- włókno kokosowe, które w sposób naturalny nie odkształca się, nie pochłania zapachów oraz nie uczula. Idealne dopasowanie włókna kokosowego do sylwetki (nawet po latach) daje gwarancję skutecznego masażu, ponieważ w akupresurze bardzo istotne jest równomierne rozłożenie ciężaru ciała
- w poduszce znajdują się łuski gryki, które również nie uczulają i nie pochłaniają zapachów. Dzięki nim poduszka dopasowuje się do głowy i karku zapewniając odpowiednie masowanie
- kwiaty lotosu wykonane są z bezpiecznego dla skóry plastiku HIPS, który stosowany jest m.in. przy produkcji narzędzi medycznych w szpitalach


Według producenta Pranamat ECO dzięki masażowi akupresurowemu pomaga na wiele dolegliwości: 
- niweluje bóle pleców w odcinku lędźwiowym, karku oraz rwę kulszową
- niweluje bóle głowy w tym przewlekłe bóle migrenowe 
- dotlenia organizm oraz regeneruje po wysiłku
- odpręża spięte mięśnie po np. Długiej pracy przy komputerze bądź dźwiganiu dzieci przez mamy
- poprawia jakość snu dzięki dotlenieniu organizmu 
- poranny masaż stup (poprzez stanie na macie) działa energetycznie podobnie do działania kawy
- stosowany systematycznie przed kilkanaście tygodni wraz z odpowiednią dietą wspomaga pozbycie się celulitu
- działa antystresowa poprzez dotlenienie i odprężenie całego ciała, któremu towarzysz wyciszenieObiecująco prawda?

Mi pomaga na obolałe plecy... ślęczenie przy kompie, brak odpowiedniej dawki ruchu - tak, tak nawet przy 4 dzieci może być go niewystarczająco dużo, ale i macierzyństwo - ciągłe schylanie się, podnoszenie 10kg czy 20 kg dziecka robi swoje. A o odpoczynek w ciągu dnia czasami ciężko. Macierzyństwo to bez wątpienia świetna sprawa ale nam mamom też się coś od życia należy. Dlatego od dłuższego czasu zaczęłam mocno dbać o to aby mieć godzinkę odpoczynku i to nie byle jakiego bo z matą Pranamat ECO :)

Początkowo po kilka minut, potem kilkanaście... teraz już nie liczę... kładę się i leżę.
Na macie najlepiej położyć się bez koszulki ewentualnie ubrać koszulkę z cienkiego materiału (ja leżę raz tak raz tak ;)) Na początku trochę boli, piecze, ale po chwili zapominam, że leżę na macie (przypominam sobie w momencie, gdy z niej schodzę :)). Czasami na macie zamiast leżenie wolę sobie na niej posiedzieć... stać jeszcze się nie odważyłam, tak jak nie odważyłam się leżeć na brzuchu ;)

Inne propozycje pozycji na macie i poduszce znajdziecie tutaj.


Matę najlepiej położyć na podłodze ponieważ jest twarda i jest gwarancja, że nie zagłębi się pod naszym ciężarem tak jak ma to miejsce na kanapie ;) Osobiście wypróbowałam oba miejsca i podłoga działa dużo skuteczniej. Fajne w tej macie jest to, że możemy ją zabrać ze sobą chociażby do ogródka, w podróż samochodem czy pociągiem. Tylko od nas zależy kiedy z niej skorzystamy.Co Wam zdradzę, że to Wam zdradzę... uzależniłam się od tej maty i nie wyobrażam sobie dnia bez niej tym bardziej, że praktycznie zapomniałam o bólu w plecach, on nie zniknął całkowicie ale na tyle się zmniejszył, że mogę normalnie funkcjonować, nie mam już problemu z przekręcaniem się z boku na bok czy wstawaniem z łóżka.
POLECAM!

Pranamat ECO


Prześlij komentarz

0 Komentarze