Wielkie wstrętne kłamstwo


Mając więcej niż jedno dziecko prędzej czy później dojdzie do sytuacji, w której usłyszymy... to nie ja, to ona... to nie ja, to on! Dzieciom często trudno przyznać się do winy w obawie przed konsekwencjami. Dzisiejsza historia udowodni dzieciom, że zawsze warto mówić prawdę,nawet jeśli jest ona bolesna i trudna do przekazania. Kłamstwo nigdy nie przynosi nic dobrego, a cierpią przez nie obydwie strony.


Łukasz wybija piłką szybę w kuchennym oknie. Co robi? Przestraszony reakcją taty, zrzuca zatem winę na swoją młodszą siostrę. Dziewczynka dostaje karę i przez tydzień nie będzie jadła deseru. Chłopiec skłamał i czuł się z tym źle... wyrzuty sumienia i żal stały się jednak tak ogromne, że chłopiec nie może normalnie funkcjonować, nic mu nie wychodzi, ani zabawa, ani nauka, nie może się śmiać ani spać. Jest coś co może przynieść mu ogromną ulgę... wyznanie prawdy tacie. Ale czy chłopiec odważy się na ten krok?

Historia zawarta w książce w prosty i niezwykle plastyczny sposób wyjaśnia mechanizm działania kłamstwa. Zdecydowanie jest to pozycja, która może być wstępem do rozmów z dziećmi odnośnie kłamstwa, miłości i potrzeby przynależności.

Wielkie wstrętne kłamstwo

Prześlij komentarz

0 Komentarze