Elementarze dla przedszkolaków

Elementarz... według def. to książka wprowadzająca w najbardziej podstawowe zagadnienia jakiejś dziedziny, zbiór elementarnej wiedzy w danym zagadnieniu, np.: elementarz języka polskiego, dla chcących się nauczyć czytać i pisać – elementarz pierwszoklasisty.

Na rynku wydawniczym jeśli chodzi o elementarze moim faworytem jest Wydawnictwo Greg. Na ich elementarzach dziewczyny uczyły się czytać czy też doskonaliły czytanie, stawiały pierwsze kroki w matematyce.

Dziś pokażę Wam najmłodsze dziecko jeśli chodzi o elementarze... nie będą to jednak takie typowe elementarze, do których przyzwyczaiło nas Wydawnictwo... dziś pokażę Wam elementarze, dzięki którym czytelnicy bawiąc się będą zdobywać nową wiedzę.

Książki z serii Elementarz mądrego dziecka, skierowane są do czytelników w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Stanowią one idealny zestaw dla ciekawego świata dziecka, zainteresowanego dosłownie wszystkim, co je otacza, i pragnącego dowiadywać się wciąż nowych rzeczy.

W skład serii wchodzi trzy książki,  które przemycają całe mnóstwo mądrych i ciekawych informacji, uczą dzieci dobrych manier oraz tego jak właściwie zachować się danej sytuacji;  o przyrodzie, zwierzętach, ekologii, zjawiskach naturalnych; o Polsce - jej historii, tradycjach, obyczajach, miastach i postaciach; wreszcie o tym, jak we współczesnym świecie zadbać o własne bezpieczeństwo, czyli to wszystko co wiedzieć powinien każdy Polak bez względu na wiek!

Wszystkie książeczki mają bardzo poręczny format - są mniejsze niż A4 co sprawia, że łatwiej się z nich korzysta małym rączkom. Twarda oprawa, sprawia, że książeczki "przeżyją" dłużej. Wiadomości w nich zawarte przedstawione są w bardzo przystępny sposób - krótkie, a zarazem najistotniejsze informacje napisane zostały wierszem, prostym językiem zrozumiałym dla dzieci. Wesołe, rytmiczne niedługie wierszyki wpadają szybko dzieciakom w ucho.

Na korzyść książeczek przemawia również ich szata graficzna - znajdziemy w nich zarówno kolorowe ilustracje jak i zdjęcia.


SERIA KSIĄŻEK ELEMENTARZ MĄDREGO DZIECKA


ELEMENTARZ DOBRYCH MANIER


Elementarz dobrych manier przedstawia sposoby radzenia sobie w wielu codziennych sytuacjach, w których może znaleźć się już przedszkolak... jak witać się z dorosłymi, a jak z innymi dziećmi, co zrobić, jeśli przez przypadek zniszczyło się cudzą rzecz, dlaczego nie powinno się pokazywać na nikogo palcem... Elementarz dobrych manier oswaja również przedszkolaki (choć tak naprawdę nie jeden dorosły powinien choć raz ją przeczytać ;)) z właściwymi regułami zachowania, które są niezwykle istotne i świadczą nie tylko o dobrym wychowaniu ale i o kulturze człowieka. Dobre maniery to podstawa!

Sześć różnych rozdziałów, a  każdy z nich zawiera po kilka, a nawet kilkanaście krótkich wierszyków opowiadających o zabawnych perypetiach najróżniejszych zwierzątek.

Każdy wierszyk opatrzony jest kolorową ilustracją bądź zdjęciem oraz krótkim komentarzem z wyjaśnieniem nie tylko jak się należy zachowywać, ale również dlaczego tak a nie inaczej. Świetny pomysł z dodaniem tych komentarzy bowiem jeszcze bardziej utrwalają one dzieciom właściwe wzorce postępowania. Dodatkowo komentarze te mogą być świetnym wstępem do dalszych rozmów.
ELEMENTARZ MĄDREGO DZIECKA


Elementarz mądrego dziecka to książka dla wszystkich dzieci ciekawskich świata. Dziesięć rozdziałów zróżnicowanych tematycznie zawiera ogrom ciekawostek z wielu dziedzin. Od kosmosu, Układu Słonecznego i planety Ziemi, przez kontynenty, Polskę, a w niej najważniejsze informacje odnośnie flagi, godła czy hymnu oraz najbardziej charakterystyczne polskie miasta, walory przyrodnicze, by przejść do zjawisk atmosferycznych, pór roku, zmiany klimatu, ekologii aż do rozdziału, który uważam za najbardziej wartościowy w tej książce... rozdziału poświęconego bezpieczeństwu dzieci. Mały czytelnik dowiaduje się z niego między innymi, że nie powinien ufać nieznajomym, nie brać od nich żadnych prezentów ani podawać im jakichkolwiek swoich danych. Ważne, aby znał swój adres i wiedział jak ma się zachować, gdy się zgubi... mama. Ważne również jest to, aby znał numery alarmowe i potrafił skorzystać z nich w sytuacjach zagrażających czyjemuś zdrowiu lub życiu.
ELEMENTARZ PATRIOTY, CZYLI KOCHAM POLSKĘ

Uważam, że każde dziecko powinno znać historię swojego kraju... kraju, w którym żyje. Powinno umieć wskazać stolicę kraju, w którym żyje oraz znać symbole, zabytki najważniejszych miast. Powinno znać nazwiska wybitnych pisarzy czy naukowców,  słynnych naszych rodaków. Są takie książki, które bezpiecznie jest mieć w swojej domowej biblioteczce. I tak książka zdecydowanie do nich należy. Mnóstwo ciekawostek i treści sprawiają, że zdobywanie wiedzy o Polsce przestaje być nudne.

Najpopularniejsze legendy, opowiadające o powstaniu naszego państwa i jego stolicy, czym jest tradycja, na czym polega idea patriotyzmu i jak można ją pielęgnować, polskie święta, przysmaki polskiej kuchni i wydarzenia, które miały znamienny wpływ na losy naszego Narodu... chrzest Polski, bitwa pod Grunwaldem czy odzyskanie niepodległości , życiorysy wybitnych Polek i Polaków to tematy, które przedstawiono w ośmiu rozdziałach.
 
Jestem zachwycona tą książką, zdecydowanie jest ona warta uwagi! Oby coraz więcej takich pozycji ukazywało się na naszym rynku.POLECAMY! To książki dla dzieci, które powinny się znaleźć w każdej domowej bibliotece. Bez dwóch zdań, bez dyskusji! 


Prześlij komentarz

0 Komentarze