Symetria motyla - nauka przez zabawęW jaki sposób wytłumaczyć przedszkolakowi na czym polega symetria? Oczywiście przez zabawę :) Zaproponowałam moim domowym przedszkolakom zabawę w kolorowanie motyli. Jak się okazało one są bardzo wdzięcznym materiałem jeśli chodzi o wytłumaczenie dziecku na czym polega symetria. Wystarczy poszukać szablonu motyla do pokolorowania, tylko uwaga... ważne, żeby motyl miał symetryczne skrzydła.


Moje przedszkolaki szybko załapały na czym polega symetria... załapały albo już to wiedziały a teraz im tylko to przypomniałam :P W każdym bądź razie zabawa udana :)
Przy okazji zabawy z kredkami prezentuję Wam nasz wspaniały sorter, który jest z nami już dłuższy czas i dzięki któremu w końcu mamy porządek z kredkami!

Sorter wykonany jest z drewna bukowego. Ma wyjmowane kubeczki oraz wkręty w kolorach odpowiadających obramówce znajdującej się na górnej części kubków.


Sorter możecie zamówić w dowolnym zestawieniu kolorystycznym, z wtyczkami zamiast z wkrętami oraz w różnym wariancie jeśli chodzi o ilość kubków: 5, 10 bądź 12.

Nasz jest 12-elementowy i możecie kupić go u blue-sky.POLECAMY zarówno sorter jak i zabawę z motylą symetrią :)


Prześlij komentarz

0 Komentarze