Fotelik samochodowy dopasowany do każdego dziecka
Najważniejszym aspekt dotyczący każdego fotelika, decydujący o jego wartości jest oczywiście bezpieczeństwo. Ani wygląd, ani zastosowanie, ani też cena nie mają znaczenia, bo najważniejsze jest bezpieczeństwo naszego dziecka.


Przedział wagowy... dla dzieci ważących od 15 do 36 kg czyli ostatni fotelik, jakiego potrzebuje dziecko. Fotelik składa się z siedziska, oparcia oraz zagłówka. Oparcie nie jest sztywno połączone z siedziskiem, można je swobodnie pochylać do przodu i do tyłu. Takie rozwiązanie powoduje, że fotelik dostosuje się do każdego kąta nachylenia oparcia w samochodzie oraz ściśle do niego będzie przylegać.


Fotelik posiada wysokiej jakości tapicerkę, która została wyposażona w siatkowy system wentylacji a ten zapewnia odpowiedni przepływ powietrza i ogranicza pocenie się dziecka w ciepłe dni.

Siedzisko jest dość szerokie i głębokie z dodatkowym miękkim wypełnieniem.


Fotelik jest wyposażony w osłony boczne zapewniające ochronę podczas zderzenia bocznego.  Aby wysunąć specjalny element, wystarczy na niego kliknąć. Należy pamiętać, aby zawsze uruchomiona była osłona od strony drzwi samochodu. 


Fotelik posiada możliwość regulacji zagłówka wraz z oparciem... aż 12 pozycji wysokości sprawia, że fotelik rośnie razem z dzieckiem i zapewnia bardzo długi okres użytkowania. Mechanizm do zmiany wysokości znajduje się na tyle oparcia, a samą zmianę dokonuje się bardzo lekko, jedną ręką, bez użycia siły. Jeśli chodzi o ustawienie pochylenia zagłówka to do dyspozycji mamy 3 różne ustawienia jego pochylenia.Fotelik montujemy przeprowadzając pas samochodowy przez dobrze oznaczoną ścieżkę oraz za pomocą złącza isofix. Dzięki temu drugiemu stabilizujemy cały fotelik i usuwamy jakiekolwiek ryzyko niepożądanych ruchów układu, nawet podczas dachowania. Przydaję się to również w sytuacji, gdy jedziemy autem sami, bez dziecka, złącza isofix sprawiają, że fotel nie będzie przesuwał się po tylnej kanapie np. podczas ostrych zakrętów.

Fotelik należy zamontować zgodnie z kierunkiem jazdy, w pojazdach wyposażonych w 3 punktowe pasy bezpieczeństwa, na tylnej kanapie przy drzwiach, na środku oraz na przednim fotelu pasażera, które należy odchylić maksymalnie do tyłu. Fotelika nie można montować w kierunku przeciwnym do kierunku jazdy. Dzięki funkcji swobodnego odchylania oparcia fotela, Cybex Solution M-fix bez problemu dopasuje się do każdej kanapy samochodowej.W najnowszej edycji testów fotelików ADAC 2017 model Solution M-FIX zdobył 4 gwiazdki w ocenie ogólnej oraz 4 gwiazdki za bezpieczeństwo, uzyskując najlepszy wynik w swojej kategorii.FOTELIK SAMOCHODOWY CYBEX SOLUTION M-FIX
https://babyhit.pl/

Prześlij komentarz

0 Komentarze