O wybaczaniu i wdzięczności - Pomocne Elfy

Uwielbiamy "promicowe" serie książek. Dziś będzie właśnie o jednej z nich... seria Pomocne Elfy, która zdecydowanie jest na naszej liście must have. Każda książeczka porusza istotne tematy, które wyjaśnione są w prosty i zrozumiały dla dziecka sposób. Książeczki pełne dobrych rad i mądrości z ogromną dawką humoru. Pięknie napisane, wspaniale z ilustrowane. Duża czcionka ułatwia dzieciom samodzielne czytanie choć my polecamy usiąść do lektury wspólnie z dziećmi bowiem książki są dobrym punktem wyjścia do rozmów.


 O wybaczaniu. Jak mądrze uzdrawiać serce

Niniejsza książka ma na celu pomóc Wam nauczyć Wasze dzieci mądrze wybaczać. Ale zanim my nauczymy nasze dzieci tej trudnej sztuki, musimy zadać sobie pytanie czy aby na pewno sami ją dobrze opanowaliśmy. Myślę, że przeczytanie tej książki przyda się również nie jednemu dorosłemu. Bowiem wybaczanie nie zawsze przychodzi nam z łatwością... poczucie krzywdy, straty, bólu czasami jest tak ogromne, że potrzebujemy sporo czasu aby wybaczyć, zapomnieć. Nie jest łatwo.

Z kart tej książki młodzi czytelnicy dowiadują się, że nie należy przekreślać drugiego człowieka, chować do niego urazy bowiem każdy z nas zasługuje na drugą szansę.

Dlaczego wybaczanie jest ważne? W jaki sposób wybaczać? Czy można zapomnieć o wyrządzonej nam krzywdzie, czy trzeba o niej pamiętać? Co nam daje wybaczanie? To tylko część pytań, na które Pomocne Elfy za pomocą wielu przykładów z codziennych sytuacji odpowiedzą, a dzięki temu dzieciom będzie o wiele łatwiej zrozumieć to i owo.


Autorka Carol Ann Morrow ma nadzieję zaszczepić w dzieciach cnotę przebaczania. Uczy je, że zawsze mają wybór: albo pozwolą na to, by ich serca stały się zakładnikami gniewu i bólu, albo pozbędą się tych emocji i doświadczą uwalniającej mocy przebaczenia.
O wdzięczności. Czyli jak ważne jest dziękowanie

Niech ta książka pomoże Ci przekazać dzieciom cenne lekcje na temat doceniania tego, co dobre, oraz umiejętności bycia wdzięcznym i dziękowania! Takie słowa  do dorosłych kieruje we wstępie autorka książki.

Okazywanie wdzięczności jest o niebo łatwiejsze niż przebaczanie. Jednego i drugiego uczymy dzieci od najmłodszych lat. Uczymy też tego, aby nie były to tylko wypowiedziane puste słowa pozbawione znaczenia. Warto uczyć dzieci okazywać prawdziwą wdzięczność nie tylko w sytuacjach oczywistych (prezent urodziny) ale i tych mniej oczywistych (upieczenie ciasta czy zrobienie obiadu).

Czym jest wdzięczność? Po co ją okazywać? Komu i za co powinniśmy dziękować? Pomocne Elfy podpowiedzą dzieciom i rodzicom, o co z tą wdzięcznością chodzi.
Czy polecamy? Z czystym sumieniem POLECAMY!

Prześlij komentarz

0 Komentarze