ALBIKowe nowości

ALBIK to niezwykłe pióro, które czyta, śpiewa, recytuje, przeprowadza quizy, zmienia głosy. Nie ważne czy przedszkolak czy starsze dziecko... zachwyt jest na tym samym poziomie. Książeczki... no cóż... na pierwszy rzut oka wyglądają jak zwykłe kartonówki ale w połączeniu z piórem okazują się skarbnicą dźwięków, zagadek i łamigłówek. ALBIK jest tak intuicyjny w obsłudze, że z powodzeniem radzi sobie z nim nawet moja 2latka. O ALBIKu i jego przyjaźni z moimi dziećmi pisałam już kilkukrotnie. Jest on z nami dobrych kilka lat w codziennym użytku, a wciąż wygląda jak nowy :)
Na pierwszy rzut oka książki wyglądają jak zwykłe kartonówki. Ale w połączeniu z czytającym długopisem tworzą coś wyjątkowego, coś co pozwala zamienić zabawę w naukę. To bez wątpienia najlepszy duet. 

Dwie nowości, które dziś Wam prezentuję dotyczą kosmosu


Książeczka Wszechświat przybliży dzieciom wiedzę o Kosmosie. Odbędą w niej jedyną taką podróż... kosmiczną podróż, której przewodnikami będą Profesor Pulsar, Jonasz i Albina. Podróż, podczas której odkryją, co starożytni astronomowie wiedzieli o gwiazdach, sprawdzą jak daleko jest Księżyc, a nawet będą mogli na niego polecieć ;) Poznają również Układ Słoneczny, dowiedzą się czy jesteśmy sami we Wszechświecie, który z Polaków odbył podróż na księżyc, a także odkryją wszystkie tajemnice kosmosu i kosmiczne maszyny.


 Quizy umieszczone na każdej ze stron pozwolą utrwalić dzieciom wiedzę i stać się ekspertem od eksploracji kosmosu.


Warto zwrócić uwagę, że książka ta, a właściwie puzzle, które pokazałam jakiś czas temu TUTAJ są świetnym uzupełnieniem zestawu o Wszechświecie.

Druga książka jest nieco mniej bogata w wiadomości ale jest równie świetna. To książka dla małych miłośników przyrody.

Książka Człowiek i przyroda opowiada bowiem o wzajemnej zależności świata przyrody i cywilizacji, a także o tym, jak przez tysiące lat człowiek zmienił ziemski krajobraz. Książka zachęca do ekologicznych działań i rozsądnego korzystania z zasobów naszej planety. Dzieci będą mogły się przekonać jak wielu sprzymierzeńców mamy w przyrodzie, którzy pomagają nam na przykład usuwać zanieczyszczenia lub użyźniać glebę. 
Tak jak i w poprzedniej książce, tak i tutaj mamy liczne ciekawostki i quizy, które zdecydowanie przypadną dzieciom do gustu, a zarazem umilą naukę o przyrodzie i ekologii.


Jeśli chodzi o dźwięk jaki wydobywa się z pióra to jest on wyraźny i głośny (w dodatku jego głośność możemy sobie regulować).

Bardzo cieszy nas fakt, że nasza domowa biblioteczka z ALBIKiem się rozrasta. Niecierpliwie czekamy na kolejne nowości :)

POLECAMY!!Prześlij komentarz

0 Komentarze