Białe czy czarne?

Dziś pokażę Wam zestaw, a właściwie jego część bowiem cały zestaw jest zbyt potężny aby pokazać go w jednym poście. Z jednej strony działoby się w nim bardzo wiele, a z drugiej czytając go moglibyście nie dotrwać do końca, a szkoda by było ;)

Zestaw, który jest dzisiejszym bohaterem to bez wątpienia zestaw, który posłuży dziecku kilka dobrych lat - będzie on najzwyczajniej w świecie rósł razem z nim... począwszy od maluszków, które po prostu będą wtykać kołeczki w dziurki, uczyć się kolorów, liczyć, poprzez układanie według wzoru, odtwarzanie układów, sekwencje (kontynuowanie czy uzupełnianie), kończąc na różnych innych zadaniach chociażby zadaniach matematycznych czy kodowaniu. A to tylko część całego zestawu... dla przypomnienia ;)


Mając do dyspozycji aż trzy rodzaje podstawek możemy mnożyć zabawy na pęczki, a co za tym idzie urozmaicać dziecku zabawę tym zestawem.

Podstawka kwadratowa z 9 otworami (3x3) posłuży nam przede wszystkim do zabaw w odwzorowanie bowiem w zestawie mamy karty odwzorowań.
Oprócz gotowych zalaminowanych kart, mamy możliwość samodzielnego stworzenia takich kart bowiem zestaw zawiera kartę z rzepami i kartoniki, które na tej karcie możemy przyczepiać.

Mamy również dwie podstawki prostokątne - krótszą z trzema otworami i dłuższą z sześcioma. Bawić się możemy każdą z nich osobno, jak i w połączeniu. Tak jak w przypadku podstawki 3x3, tak i tu mamy dołączone karty odwzorowań zarówno zalaminowane jak i w wersji z rzepami. Układanie kołków należy wykonywać w kolejności od góry do dołu i od lewej do prawej strony.


Zabawę można rozpocząć od odwzorowań prostego wzoru na desce 3-elelentowej. Gdy dziecko opanuje krótszą deskę, przechodzimy do dłuższej. Pamiętajcie, że układanie na desce należy wykonywać w kolejności od lewej strony do prawej.
Dzieci kołeczki mogą wtykać ręką bądź za pomocą szczypców ćwicząc chwyt, koordynację oko-ręka a także precyzję ruchów.


Odwzorowywać możemy na dwa sposoby... w poziomi i pionie.


Do układania sekwencji posługujemy się obiema deskami na naraz (chociaż możemy też wykorzystać do tego zestaw z rzepami). Na krótszej układamy sekwencję, a dziecka zadaniem jest jej kontynuowanie na dłuższej desce. Poziom nieco trudniejszy to uzupełnianie sekwencji.


Powyższe zabawy to tylko część, tego co możemy z zestawu "wycisnąć". Gra w kółko i krzyżyk czy kodowanie... ale o tym za niedługi czas ;)

Tymczasem za momencik wypatrujcie kolejnego wpisu dotyczącego pozostałej części zestawu GRZYBKI :)https://www.blue-sky.com.pl/

Prześlij komentarz

0 Komentarze