Repetytorium - szkoła podstawowa

 Rok szkolny w pełni. Mija nam on zupełni inaczej niż w poprzednich latach. Zrezygnowaliśmy bowiem z codziennej gonitwy nie tylko tej porannej ale i popołudniowej. Uczymy się swoim tempem, bez pośpiechu, złości i frustracji. A w zdobywaniu wiedzy pomagają nam świetne książki -  m.in. REPETYTORIUM dla szkoły podstawowej. To seria 12 książek do wszystkich przedmiotów obowiązujących w programie nauczania szkoły podstawowej w klasach 4-8.


Repetytoria do dzieło Wydawnictwa Greg. Bardzo lubię to Wydawnictwo za świetne pomoce, a korzystamy z niejednej.


Co charakteryzuje repetytoria? 

Fakt, iż są one w pełni zgodne z aktualną podstawą programową i napisane przestępnym, zrozumiałym dla uczniów językiem. 

Znaczki „pewniak na teście”, które znajdziemy w każdej książce na marginesach. Co to oznacza? To wskazówka na co zwrócić uwagę, co zazwyczaj pojawia się w pytaniach na testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach. Warto więc zwrócić na nie szczególną uwagę. 

Szata graficzna jest tak skonstruowana, że z książek korzysta się łatwo i przyjemnie. Duża liczba tabel, grafik, schematów, zdjęć i reprodukcji zdecydowanie ułatwiają i przyspieszają naukę.


Dziś pokażę Wam trzy książki, które wzięliśmy pod lupę w pierwszej kolejności.

Repetytorium z języka polskiego zawiera szczegółowe opracowanie lektur. Opracowania te zostały przygotowywane przez aktywnych zawodowo nauczycieli, którzy wiedzą, co jest najważniejsze w utworze, czego konkretnie warto się nauczyć, co powtórzyć przed klasówką czy egzaminem.

Znajdziemy tu również krótką biografię autora, plan wydarzeń, charakterystyki bohaterów, wnikliwie wyjaśnioną problematykę, krótkie streszczenie. Streszczenia w książce nie są umieszczone po to aby uczeń szedł na skróty i poznawał lekturą tylko ze streszczenia (choć i pewnie tacy uczniowie się znajdą), ale po to aby przed wypracowaniem czy testem w szybki sposób przypomnieć sobie jej treść.

Nie tylko lektury zostały tu omówione, wiersze również. Gramatyka, wiedza o języku, teoria literatury oraz elementy retoryki.

Repetytorium z matematyki to bez wątpienia najlepsza książka (lepszej nie widziałam!) zawierająca wszystkie zagadnienia matematyczne w jednym miejscu. Książka, która pomoże zrozumieć, a także nauczy dzieci rozwiązywać zadania. Znajdziemy w niej bowiem wszystkie wymagane działy tematyczne w klasach 4-6.

Każdy z tematów posiada szeroki wstęp teoretyczny wraz z przykładami oraz zadania rozwiązane krok po kroku z komentarzami tłumaczącymi tok działania. Genialne rozwiązanie!Repetytorium z języka angielskiego zawiera wszystkie wymagane w programie działy tematyczne.

Znajdziemy tu liczne ćwiczenia dotyczące słownictwa z różnych dziedzin, ćwiczenia gramatyczne wraz ze starannie wytłumaczoną teorią, dział językowy omawiający codzienne sytuacje komunikacyjne. Zadbano o to, by ćwiczenia odwzorowywały wszystkie typy zadań, jakie pojawiają się na sprawdzianach czy egzaminach.
Zdobywanie wiedzy z tak świetnie przygotowanymi książkami to czysta przyjemność. Sprawdzą się one zarówno podczas edukacji domowej, jak i wśród uczniów chodzących do szkoły. Za niedługo pokażę Wam pozostałe książki z serii REPETYTORIA. Wypatrujcie posta ;)

POLECAMY!Prześlij komentarz

0 Komentarze