Bryły geometryczne


 

 

 

Nauka przez zabawę to najlepszy sposób na zdobywanie wiedzy. Czasy mamy jakie mamy, edukacja w szkołach jest jaka jest. My wzięliśmy sprawy w swoje ręce i w dalszym ciągu poszukujemy ciekawych pomocy edukacyjnych, które pomogą nam zrozumieć różne zagadnienia. Dziś pod lupę bierzemy królową nauk, a dokładniej geometrię. Pamiętam jeszcze z czasów szkolnych jaki to był ciężki orzech do zgryzienia dla wielu uczniów.

 Jaki jest najlepszy sposób aby zachęcić dzieci do poznawania czy pogłębiania swojej wiedzy? Kształt, objętość, siatka, przekrój, podstawa czy ściany boczne to pojęcia, które zupełnie bezproblemowo można wytłumaczyć nawet pierwszakom. Ja biorąc pod uwagę, że moje dwa pierwszaki wolą zabawy w naśladowanie ról, tańce, hulance, swawole, pojęcia geometryczne wdrażam u 4-klasisty :)

Do zabawy używamy brył geometrycznych, które można rozkładać, składać, obracać w dłoniach, oglądać - to najlepszy sposób aby zrozumieć to co niezrozumiałe.

8 brył wykonanych z przeźroczystego tworzywa z wyjmowalną podstawą... Walec, stożek, sześcian, prostopadłościan, graniastosłup trójkątny, graniastosłup sześciokątny, czworościan oraz ostrosłup o podstawie kwadratu.

W przeźroczystych bryłach znajdują się ich siatki, również wykonane z tworzywa sztucznego, ale bardziej elastycznego, dzięki temu i dzięki zagięciom, dzieci mogą te siatki rozkładać i składać, a także doskonale widzą z jakich elementów dana bryła jest stworzona, co jest jej podstawą a co ścianami. Siatki nie są klejone, posiadają specjalne linie przeznaczone do zgięć. 

Dno przeźroczystych brył jest zdejmowane.
Każdą z brył można napełniać materiałem sypkim - ryż, piasek - lub płynem, w celu porównania objętości.

 
Jeśli szukacie brył, to te zdecydowanie są bardzo dobrze wykonanym zestawem. Tak jak wspomniałam fajnie sprawdzi się w zabawach z dziećmi wczesnoszkolnymi, ale tym nieco starszym "ułatwi życie", gdy nadejdzie czas geometrii przestrzennej.

POLECAMY :)

BRYŁY GEOMETRYCZNE SKŁADANE

 


 

Prześlij komentarz

0 Komentarze