Magnetyczne ułamki i procenty - koła i listwy z tabliczką

 

 

 

Matematyka jest piękna... wystarczy ją tylko w odpowiedni sposób przedstawić dziecku, w sposób zachęcający a nie zniechęcający. Od najmłodszych lat moich pociech staram się aby zaprzyjaźniły się one z Królową Nauk. Chyba nawet jestem na dobrej drodze aby tak się stało :)

Edukacja domowa rządzi się swoimi prawami. Mamy więcej czasu na naukę przez zabawę, a nie tylko wkuwanie regułek na pamięć ;) 

Jako, że dobrnęliśmy z moim czwartoklasistą do nauki ułamków dziś pokażemy Wam pomoc edukacyjną, która pomogła nam temat "ogarnąć".

 Magnetyczne ułamki i procenty - koła i listwy z tabliczką

Zestaw, w skład którego wchodzi metalowa tabliczka oraz dość spora ilość elementów magnetycznych z pianki. 

Dzieciaki mogą poznawać ułamki zwykłe na dwa sposoby... za pomocą części koła bądź listwy. Bawić się można nimi na wiele sposobów... od porównywania różnych ułamków ze sobą, przez skracanie ułamków, rozszerzanie ułamków, aż po dodawanie i odejmowanie ułamków o tym samym bądź różnym mianowniku.

 


Zestaw wprowadza następujące części ułamkowe: 1, 1/2, 1/3, 1/4, 1/6, 1/8, 1/10, 1/12.


Dodatkowo zarówno części koła jak i listwy na rewersie posiadają równowartość ułamka zwykłego wyrażoną ułamkiem dziesiętnym i procentowym. Także pomoc ta okaże się równie pomocna, gdy "na tapecie" będziemy mieć ułamki dziesiętne, a następnie procenty.

Mojemu 10latkowi bardziej do nauki przypadła wersja z listwą. Także ułamki zwykłe na poziomie klasy 4 mamy opanowane. Przed nami ułamki dziesiętne, podstawy geometrii i egzamin. Trzymajcie zatem kciuki za mojego domowego ucznia :)

POLECAMY!

 Magnetyczne ułamki i procenty - koła i listwy z tabliczkąPrześlij komentarz

0 Komentarze