Matematyczne karty pracy od Wyd. Greg

 

 

 

Matematyka jest piękna... wystarczy ją tylko w odpowiedni sposób przedstawić dziecku, w sposób zachęcający a nie zniechęcający. Od najmłodszych lat moich pociech staram się aby zaprzyjaźniły się one z Królową Nauk. Chyba nawet jestem na dobrej drodze aby tak się stało :)


Jako, że w tym roku przeszliśmy na ED, tworzenie kart pracy dla dzieciaków stało się praktycznie niemożliwe. Nie mam zwyczajnie na to czasu albo wolę ten czas poświęcić na coś zupełnie innego ;) Dlatego też bardzo się cieszę, że mogę posiłkować się tak wspaniale przygotowanymi "gotowcami".

Seria książek Wydawnictwa Greg - właściwie nie książek a kart pracy. Karty pracy przygotowane z myślą o uczniach klas 1-3 szkoły podstawowej. Karty są w pełni zgodna z nową podstawą programową, zawiera wszystkie wymagane działy tematyczne. Zostały one bowiem przygotowane z wielką dbałością o właściwy metodycznie sposób realizacji materiału. Dlatego też znajdują się tutaj głównie zadania tekstowe odnoszące się do codziennej rzeczywistości, a także zadania graficzne do uzupełnienia, rysunki, wykresy, grafy itp.

Na co warto zwrócić uwagę to są to karty pracy przeznaczone zarówno jako pomoc nauczycielom w pracy w szkole jak i wspieranie rodziców w rozwoju własnych pociech jako praca w domu. Ale to nie wszystko... jeśli posiadamy więcej dzieci niż jedno w danej klasie, wcale nie musimy kupować dwóch zestawów... wystarczy je najzwyczajniej w świecie skserować (o ile mamy taki sprzęt w domu ;)) bowiem karty są do tego odpowiednio przygotowane - dzięki perforacji bez problemu odrywamy kartę pracy, którą chcemy dać dziecku, kserujemy i gotowe.

Różnorodność zadań jest tak ogromna, że nie ma mowy tu o nudzie. Dzięki kolorowym ilustracjom (choć muszę przyznać, że mi bardziej odpowiada wersja czarno-biała) dzieciaki chętnie po nie sięgają i rozwiązują kartę za kartą. Dzięki kartom z klasy 1 wiem już na jakim poziomie są moje uczennice. Bez problemu możemy wkraczać w zakres materiału klasy 2.

 

Rozwiązując karty pracy z klasy 1 dzieci nauczą się liczenia do 100, dodawania i odejmowania, poznają orientacje przestrzenną, a także zbiory i podstawy geometrii, przyswoją podstawy miar i wag, nauczą się godzin, nazw dni i miesięcy. 

 

Drugoklasiści rozwiązując zadania rozwiną sprawne posługiwanie się liczbami do 1 000, wyćwiczą dodawanie, odejmowanie, dzielenie i mnożenie do 100, usprawnią myślenie abstrakcyjne i orientację przestrzenną dzięki ćwiczeniom dotyczącym podstaw geometrii, udoskonalą odczytywanie godzin na zegarach, nauczą się odczytywać temperaturę, coraz sprawniej operować będą miarami i wagami takimi, jak kilogram, litr, metr, jak również nauczą się wykonywać działania na pieniądzach.

 

Trzecioklasiści z kolei opanują sprawne posługiwanie się liczbami do 1 000 000, nauczą się dodawać, odejmować, dzielić i mnożyć do 1 000, utrwalą podstawową wiedzę z geometrii i rozwiną myślenie abstrakcyjne, udoskonalą posługiwanie się miarami i wagami takimi, jak kilogram, litr, metr, opanują korzystanie z zegara, kalendarza i liczenie czasu, jak również rozwiną umiejętność posługiwania się pieniędzmi i sprawnego wykonywania na nich działań.Ale to nie koniec... w serii kart pracy możemy skorzystać również tabliczki mnożenia. Nie jestem zwolenniczką wkuwania tabliczki mnożenia na pamięć. Uważam, że dziecko powinno ją zrozumieć aby później móc nią doskonale operować. Pamięć lubi zawodzić ;)

Pamiętacie moje karty pracy, które kilka lat temu przygotowałam dla Kuby, gdy był na etapie nauki tabliczki mnożenia? Nauczył się jej bawiąc. Ucząc dziewczynki będę się również posiłkować kartami pracy od Wyd. Greg. Karty są różnorodne, znakomicie przemyślane, nie zarzucają dziecka wiadomościami, które musi przyswoić za to stopniowo je wprowadzają od podstaw przez coraz to trudniejsze działania i zadania. Po każdym dziale dołączony jest szybki quiz, który pozwoli i dziecku i rodzicowi czy nauczycielowi zweryfikować nowo poznaną wiedzę.Coś czuję, że ten quiz będzie strzał w dziesiątkę!

 POLECAMY!

KARTY PRACY

Prześlij komentarz

0 Komentarze