NAJWSPANIALSZE HISTORIE BIBLIJNE

 

 

 

Uwielbiam książki wydawane seriami, zwłaszcza gdy są one tak dobre, że dzieciaki z niecierpliwością czekają na wydanie każdej kolejnej książeczki. Dziś będzie o serii 24 książeczek, które odkryłam zupełnie nie dawno i całkiem przypadkiem. Od pierwszego spojrzenia wiedziałam, że znajdą się one na naszej liście must have,

 NAJWSPANIALSZE HISTORIE BIBLIJNE 

Przepięknie ilustrowane opowieści biblijnie dla najmłodszych. Każda z nich to inna historia o tym jak wspaniale Pan Bóg nas prowadzi... 

Na początku Bóg dał ludziom na mieszkanie przepiękną Ziemię. Codziennie stwarzał coś nowego: krystaliczną wodę, czyste powietrze, cudowne rośliny, czas na pracę i odpoczynek – wszystko po to, byśmy byli szczęśliwi i mogli czuć się bezpiecznie. Wszystko, co dobre, mamy od Niego – a my sami jesteśmy do Niego podobni, by dawać innym szczęście.

Książeczki te nie są ani zbyt trudne dla 5-6 latka ani zbyt banalne dla 9latka. Historie biblijne stworzone są bowiem z myślą o dzieciach 3-9 letnich.

Historie o stworzeniu świata i ludzi, Arce Noego, walce Dawida z Goliacie, narodzinach Chrystusa, chrzcie w Jordanie... Wszystkie opowiedziane historie dokładnie tłumaczą całą sytuację w sposób jak najbardziej zrozumiały dla młodego odbiorcy, napisane są przystępnym dla dzieci językiem, językiem, który przemawia do dzieci i wprowadza je w wydarzenia biblijne. Idealne do czytania o każdej porze dnia. Przyznam się szczerze, że lekko obawiałam się, że opowieści są napisane zbyt infantylnym językiem, zbyt uproszczone. Zupełnie niepotrzebnie. Dzieciaki dopadły książki, z wielkim zainteresowaniem czytały jedną za drugą, po czym wspólnie czytaliśmy je jeszcze raz.

 Nie każdy, kto głośno krzyczy, ma rację. Przekonali się o tym ludzie, którzy wyśmiewali się z Noego i jego ostrzeżeń. Noe rzeczywiście zachowywał się dość dziwnie – budował wielką łódź w środku lądu. Wiedział jednak, że ta łódź go ochroni, bo jest cenny dla Boga.

Najpiękniejsze w tych książkach są ilustracje... są takie jak lubię w książkach dla dzieci... są takie kolorowe i urzekające. Dzieciom również ilustracje bardzo przypadły do gustu. Jak się okazało były one świetną inspiracją do rozmów i nie tylko (kolorowanki poszły w ruch ;)). 
Narodziny Chrystusa to najpiękniejsza historia, jaka kiedykolwiek wydarzyła się na ziemi. Dlaczego? Bo mówi o tym, że na świat przyszedł najpotężniejszy Król całego wszechświata. Ale nie urodził się w pięknym pałacu, lecz jako zwyczajne dziecko w biednej rodzinie. Pan Bóg postępuje zupełnie inaczej niż my.
Duża czcionka ułatwia dzieciom samodzielne czytanie choć my polecamy usiąść do lektury wspólnie z dziećmi i to nie koniecznie przed snem.Na uwagę zasługuje również cena, która jest teraz dodatkowo w promocji... 5zł za książeczkę to na prawdę nie wiele :)

POLECAMY z czystym sercem :)

 NAJWSPANIALSZE HISTORIE BIBLIJNE 


 


Prześlij komentarz

0 Komentarze