Szyjemy tulipany - maszyna Brother
Pewnego dnia zapytałam syna co chciałby się nauczyć w ciągu obecnego roku szkolnego. Odpowiedział dość szybko... szyć na maszynie. Jako, że za niedługą chwilę miał obchodzić swoje 10 urodziny, prezent wymyślił się sam.

Maszyna do szycia... po konsultacji z osobami, które obeznane są w temacie, postawiłam na maszynę taką już "prawdziwą", nie zabawkową dla dzieci. Obsługa maszyny, pierwsze próby szycia, pierwsze uszyte wymyślone przez siebie misie... Poszło mu nadzwyczaj dobrze, nawet lepiej niż mi :)
 
To co postanowił uszyć i Wam zaprezentować to kwiatki - tulipany, które pięknie zdobią mu pokój.
 
Na początek wyciął z cienkiego filcu szablony tulipanów, listków i łodyg. Następnie przygotował sobie sprzęt, nawinął nicie na szpulki, nawlókł igłę i zaczął szyć kwiatek za kwiatkiem...

Po uszyciu wszystkich potrzebnych elementów, przewrócił je na prawą stronę. Długo głowił się jak przewinąć łodygę, ale wujek Google nam podpowiedział aby użyć słomki do napojów. Cały trik pokazany został na filmiku poniżej.

Na koniec wypełnił tulipany kulkami silikonowymi, zaszył je ręcznie i chodził dumny jak paw :)

A jaką maszynę wybrałam? Maszynę BROTHER X17s - stworzoną z myślą o początkujących pasjonatach szycia. Jest na prawdę prosta w obsłudze i bardzo intuicyjna. Posiada aż 17 ściegów. Umożliwia szycie wstecz, tak, aby zabezpieczyć szew, a wmontowane światło LED oświetla pole pracy. Ponadto posiada wolne ramię, które pozwala ławo przestębnować mankiety czy nogawki. Ciekawym, a zarazem genialnym rozwiązaniem, ułatwiającym pracę, jest wbudowany obcinacz nici.

Jako, że nie do końca jeszcze wierzę w umiejętności syna, zamontowałam do maszyny ochraniacz na igłę aby nie zrobił sobie krzywdy.


Maszyna została wyposażona w podstawowe, a jednocześnie najważniejsze funkcje, które umożliwiają: stębnowanie, szycie zygzakiem, półautomatyczne obszywanie dziurek oraz szycie tkanin elastycznych. Oj jeszcze dużo nauki przed moim młodym mistrzem krawiectwa ;) Ważne, że chce, że się mu to podoba.

 Na koniec zapraszam na krótki filmik z poczynań 10latka...


MASZYNA BROTHER X17s
Prześlij komentarz

0 Komentarze