Biblia opowiedziana dzieciom

 

 

 

Czytanie Biblii nie jest łatwe dla niejednego dorosłego, a co dopiero dla dzieci, które nie rozumieją trudnego języka, archaicznego słownictwa czy trudnych do zapamiętania niezliczonych nazw, imion i wydarzeń odbiegających od współczesności. 

W naszej domowej biblioteczce mamy różne wydania Biblii dla dzieci. Każda jak do tej pory była bardzo wyjątkowa i trafiona, jednak były to wydania typowo dziecięce, czasami z otwieranymi okienkami czy dołączonymi puzzlami. Dziś pokażę Wam Biblię bardziej już "poważną", dla nieco starczysz dzieci - dzieci szkolnych.  

Autor przedstawia nam Stary i Nowy Testament wierne oddając oryginał, bardzo ciekawie ujmując, nie szablonowo ale pięknie prowadzi nas po świecie biblijnym. Wiele ciekawostek historycznych, geograficznych, a nawet społecznych zostało wplecionych między Słowo Boże, bowiem do każdej opowieści o biblijnych wydarzeniach dołączone jest wytłumaczenie wielu trudnych pojęć ściśle powiązanych z czytanym tekstem. Manewr ten sprawił, że dzieci nie tylko poznają treści biblijne ale przede wszystkim mogą je zrozumieć tak umysłem jak i sercem. Wszystko to razem stanowi doskonale połączenie w całość. 

Rozdziały nie są długie, napisane przystępnie i co fajne każdy z nich posiada odnośnik do Biblii, więc kto ma ochotę nawiązać do oryginału nie będzie miał problemu z odnalezieniem danego fragmentu w Piśmie Świętym. 

Na uwagę zasługuje również szata graficzna...całostronicowe, wyraźne, sympatyczne i kolorowe ilustracje i choć nie ma ich na każdej rozkładówce, to są wspaniałym dopełnieniem całości. Bez wątpienia przykuwają wzrok dzieci, skłaniając je do refleksji.

Duża czcionka ułatwiająca samodzielne czytanie to zdecydowanie kolejna zaleta. Choć my preferujemy wspólne czytanie Biblii, to zdarzają się momenty, że dziewczynki same po nią sięgają, siadają i czytają. 

Wydanie godne polecenia zarówno jako prezent dla dzieci komunijnych, jak i prezent dla każdego dziecka bez okazji. Wręczony ot, tak z dobroci serca :)


POLECAMY!

BIBLIA opowiedziana dzieciom


 

Prześlij komentarz

0 Komentarze