Czy muszę chodzić do kościoła? Książki religijne dla dzieci

 

 

 

Jak budzić w dziecku wiarę i jak pokazywać mu wielką miłość Boga? Jak rozmawiać z dziećmi o Bogu? Po co mamy chodzić do kościoła? Jak zachęcić do tego dziecko?

Dziś pokaże Wam dwie fantastyczne książki, które mogą okazać się pomocne, gdy będziecie chcieli porozmawiać z dziećmi na temat Mszy Świętej, książki które pomogą Wam udzielić odpowiedzi na często zadawane przez dzieci pytania. Bez wątpienia książki te poleciłabym również dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej. Myślę, że to także dobra lektura dla dzieci pierwszokomunijnych. Książki, które w bardzo przystępny sposób wyjaśniają często niełatwe kwestie, przekładając je na język zrozumiały dla dziecka, wyjaśnią dlaczego Eucharystia to niezwykła UCZTA, i podpowiedzą, co zrobić, aby ją dobrze przeżyć.

Bohaterami pierwszej książki są bliźnięta Alicja i Jasiek i to właśnie dzięki nim, ich bliskim i przyjaciołom poznajemy tajemnice Mszy Świętej. Pretekstem do omawiania poszczególnych części Mszy Świętej są codzienne wydarzenia z życia rodziny Alicji i Jaśka. Dzieci próbują odkryć sens coniedzielnych wypraw do kościoła, tego kto powinien do kościoła przychodzić i czy wszystkim wolno chodzić na Mszę Świętą. Dzieci zastanawiają się również kogo słucha Pan Bóg, gdy modli się do Niego kilka osób jednocześnie. Dzieci pytają i szukają odpowiedzi. Te, niby proste i oczywiste sprawy, tłumaczą im rodzice i zaprzyjaźnieni zakonnicy. W książce wytłumaczone zostają również ważne chrześcijańskie symbole, które dzieci mogą znać, ale niekoniecznie rozumieją. Książka zawiera też niespodziankę dla dzieci: rebusy, zagadki oraz ciekawostki. Dzięki nim najmłodsi jeszcze lepiej zrozumieją i zapamiętają, jak wspaniałym prezentem od Pana Boga jest Msza Święta.

Druga książka moim zdaniem jest przeznaczona dla nieco starszych dzieci. Jest ona nieco inna od poprzedniej, proponuje bowiem niezwykłą metodę – „przenosi” Mszę Świętą poza mury kościoła i umieszcza w kontekście znanych nam wydarzeń biblijnych: wyjścia Izraela z Egiptu i ostatnich dni życia Pana Jezusa. Dzięki temu prostemu zabiegowi Msza nagle staje się dla nas zrozumiała i bliska. Z książką odkryjesz, że w niedzielę idziesz nie tyle „do kościoła”, ile do Jezusa, by usiąść razem z Nim do stołu Wieczerzy, by wysłuchać słów o miłości i wybaczeniu, by zjeść Święty Posiłek. Idziesz jako przyjaciel, by Jezus nie był sam w bardzo trudnych dla Niego chwilach męki i śmierci, które się uobecniają w Eucharystii. Idziesz, by doświadczać radości zmartwychwstania i wdzięczności, że Jezus zabiera Ciebie i tych, których kochasz, do domu Ojca w Niebie.Zaproszeni na ucztę. O Mszy Świętej dla małych i dużych

Usiądź do stołu z Jezusem, czyli po co chodzimy w niedzielę do kościoła.


 

Prześlij komentarz

0 Komentarze