Personalizowane książeczki od Mojaksiążeczka

 Wigilia tuż tuż... prezenty pod choinkę już spakowane, a co moje dzieciaki w tym roku dostaną? Będzie to coś wyjątkowego, stworzonego z myślą o nich, coś co na 100% wywoła uśmiech na ich buźkach... personalizowane książeczki, w których głównymi bohaterami są oni sami.

Dla dziewczynek wybrałam książeczki w świątecznym klimacie.

Do Wigilii zostało już tylko godzin, dziewczynki nie mogą się doczekać. Umilają więc sobie oczekiwanie zabawą w lesie, gdzie z szyszek i patyków robią figurki zwierząt. Marzą, aby stworzone przez nie szyszkowe zwierzęta ożyły. Mogłyby wówczas razem z nimi przygotować w lesie najlepszą wigilię w historii. Nagle przez las przelatuje podmuch wiatru, niebo przecina spadająca gwiazda i… zwierzęta w magiczny sposób zaczynają się poruszać. Dziewczynki opowiadają zwierzakom co najbardziej lubią w świętach i jak u nich wygląda wigilia. Zwierzakom bardzo podoba się pomysł wspólnej wigilii, zwłaszcza, że zgodę na nią wyraziła mama i tata. Dziewczynki i zwierzaki zabierają się więc do pracy, przygotowując leśną wigilię. Zaproszeni są wszyscy, których kochają! I kto wie, może Wigilię zaszczyci swoją obecnością sam Święty Mikołaj ze swoimi reniferami?
 

W drugiej książeczce Emilka i Ola piszą list do Świętego Mikołaja ale nie taki zwykły, typowy. Dziewczynki bowiem nie mogą doczekać się listu od... Mikołaja, który w zeszłym roku zaprosił je do swojego warsztatu. Martwią się też o czworga swoich przyjaciół z szyszek... czy mają się dobrze, czy nie bały się lecieć z nim saniami? Święta coraz bliżej, a tu cisza, nie ma żadnej wiadomości od Mikołaja... Którym autobusem, pociągiem albo samolotem można dostać się do warsztatu? I ile kosztuje bilet? Czy 10zł wystarczy? Po kilku dniach przyszła odpowiedź, w której Mikołaj załączył ściśle tajny dokument... instrukcję podróży do warsztatu Świętego Mikołaja, instrukcję, do której dostęp mają tyko dziewczynki. Radość dziewczynek nie do opisania... Szybko spakowały plecaki i w drogę... Czy uda się im dotrzeć do warsztatu? Co zastaną na miejscu? Czy tak go sobie wyobrażały? Jakie zadanie do wykonania zleci im brodaty? Czy staną na wysokości zadania? Jak zakończy się tak historia?

Dla Hanci wybrałam książeczkę ze zwierzakami w roli głównej. Wydała mi się najbardziej dopasowana do jej wieku, taka która ją zainteresuje. Miła i przyjemna opowieść o wycieczce do lasu i spotkaniu z leśnymi zwierzętami i ich młodymi. W lesie Hancia spotyka między innymi lisicę i jej ciekawskie lisiątka, kicającego zajączka i sarenki, które uwielbiają jabłka. Nad leśnym jeziorkiem znajduje kumkającą żabkę i małe kijanki. W koronach drzew odkrywa stukającego dzięcioła, pohukującą sowę, a także zapominalską wiewiórkę, która nie pamięta, gdzie ukryła swoje zapasy.

Kuba i Dominik - kuzyn Kuby, to bohaterowie ostatniej książki. Obaj uwielbiają piłkę nożna, grają w nią niezależnie od pogody... nie straszny im bowiem deszcz i chłód. Trenują non stop różne zagrania, zwody, podania, rzuty wolne, strzały na bramkę. Zbliża się bowiem ostatni mecz sezonu... najważniejszy mecz, który zadecyduje o mistrzostwie... muszą więc być w formie. Gdy nadchodzi wyczekiwany dzień... odprawa trenerska, trening, dobre słowo od trenera. Wszyscy są gotowi by dać z siebie wszystko, by osiągnąć zwycięstwo. Ale przeciwnik jest bardzo groźny. Czy uda się chłopcom i zespołowi zwyciężyć?


Myślę, że dzieciaki będą bardzo zadowolone. Książki, w których to oni są bohaterami, w których czasami występuje rodzeństwo, rodzice, a nawet dziadkowie. Trójka z czwórki dzieciaków już samodzielnie czyta, więc podejrzewam, że "łykną" książki w pierwszym podejściu i wracać będą do nich non stop. Cudne ilustracje, sporo treści do poczytania, bardzo dobrej jakości papier, ładne kolory.

Piękne te książeczki... już sam tytuł chwyta za serce :)

Stworzenie takich książek jest dziecinnie proste... wystarczy na stronie mojaksiążeczka.pl wybrać interesującą nas książkę, wybrać jej rozmiar, wpisać imię bądź imiona dzieci, wybrać kolor włosów i odcień skóry i gotowe. Chętni mogą jeszcze dopisać dedykację dla dziecka.


POLECAMY!

Idealny prezent nie tylko od święta! Książeczki sprawdzą się również jako świetny prezent z okazji urodzin czy chociażby ot, tak od serca... bez okazji. Pamiątka na całe życie :)

 


Prześlij komentarz

0 Komentarze