Lektury jak malowane

 

 


Nie tak dawno pokazałam Wam karty pracy pomagające uczniom klas 4-8 w zdobywaniu czy też utrwalaniu wiedzy z gramatyki języka polskiego. Karty są rewelacyjnie przygotowane, a poczytać możecie o nich TUTAJ. Dziś pokażę, Wam kolejne karty z tej serii - LEKTURY JAK MALOWANE.


Lektury jak malowane to połączenie polonistycznej pasji z graficznym przekazywaniem wiedzy. Autorka sprawnie posługuje się techniką notowania wizualnego, dzięki czemu literackie treści są szybciej przyswajane. Wspomagając słowo obrazem, tworzymy skojarzenia, dzięki którym efektywniej się uczymy.


Opracowywanie lektur z taką pomocą to świetna zabawa. My mamy swój sposób na nie, a mianowicie karty kserujemy, uzupełniamy i wklejamy do zeszytu, aby wszystkie były w jednym miejscu... zwarte i gotowe rewelacyjnie sprawdzą się przed egzaminem i to nie tylko tym tegorocznym ale przede wszystkim tym w 8 klasie. W kartach znajdują się najważniejsze informacje odnośnie każdej lektury.


Część Liryka i dramat zawiera karty pracy do utworów: Baczyńskiego, Białoszewskiego, Fredry, Herberta, Kochanowskiego, Krasickiego, Leśmiana, Mickiewicza, Miłosza, Norwida, Przerwy-Tetmajera, Różewicza, Słowackiego, Szekspira, Wybickiego.


Część Epika zawiera karty pracy do utworów: Brzechwy, Burnetta, Christy, Dickensa, Fiedlera, Hemingway'a, Kamieńskiego, Kosika, Lewisa, Makuszyńskiego, Mickiewicza, Molnara, Montgomery, Mrożka, Niziurskiego, Prusa, Saint-Exupéry'ego, Schmitta, Sienkiewicza, Tolkiena, Żeromskiego, a także do fragmentów Biblii i mitologii.


Mój czwartoklasista bardzo polubił pracowanie z tymi kartami. Twierdzi, że są MEGA! To chyba najlepsze rekomendacjaKarty te sprawdzą się zarówno podczas nauki w Edukacji Domowej jak i na lekcjach w szkole.


LEKTURY JAK MALOWANE - LIRYKA I DRAMAT. GRAFICZNE KARTY PRACY DLA KLAS 4-8.


LEKTURY JAK MALOWANE - EPIKA. GRAFICZNE KARTY PRACY DLA KLAS 4-8.


POLECAMY!

Prześlij komentarz

0 Komentarze