Dlaczego gwiazdy migocą?

 

 

Książka o dość tajemniczym tytule, po przeczytaniu którego nasuwa się od razu myśl... książka o gwiazdach? Nic bardziej mylnego... Jest to książka skierowana do dzieci lubiących zadawać pytania dotyczące różnych zjawisk ze świata nauki (nie tylko dotyczących gwiazd!). Książka ta może okazać się równie interesująca dla dorosłych, którzy również mogą się z niej dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy. Jednym słowem... książka dla małego i dużego :)

Publikacja składa się z 22 rozdziałów a każdy z nich jest poświęcony konkretnemu zagadnieniu, które autorka omawia, posługując się urozmaiconymi przykładami... 

Skąd wiadomo jak wyglądały dinozaury? Dlaczego drzewa są zielone? Dlaczego muszę się myć? Dlaczego rosną mi włosy? 

Te i wiele innych pytań stanowi punkt wyjścia do zaprezentowania dzieciom ciekawego tematu, jakim są gwiazdy i planety, powstanie Wszechświata, pojawienie się i wyginięcie dinozaurów, życie roślin, czy tajemnice ludzkiego organizmu. A wszystko to przedstawione zostało w bardzo przestępny dla dziecka sposób... nie ma tu długich opisów, a jedynie krótkie komentarze i ciekawostki. Jeśli chodzi o grafikę... to jest ona równie atrakcyjna... duża ilość rycin, dymki, strzałki, czynią książkę jeszcze atrakcyjniejszą.
Polecamy wszystkim molom książkowym i nie tylko. Prawdziwa kopalnia wiedzy przekazanej w sposób niezwykły.

Dlaczego gwiazdy migocą? I inne ważne pytania.


 

Prześlij komentarz

0 Komentarze