Moje pierwsze literki i cyferki - ALBIKowe nowości

 

 

ALBIK to niezwykłe pióro, które czyta, śpiewa, recytuje, przeprowadza quizy, zmienia głosy. Nie ważne czy przedszkolak czy starsze dziecko... zachwyt jest na tym samym poziomie. 

Za co moje dzieciaki lubią Albika? 

Książeczki choć na pierwszy rzut oka wyglądają jak zwykłe kartonówki to w połączeniu z piórem okazują się skarbnicą dźwięków, zagadek i łamigłówek. Dzięki właśnie takiej formie książek, przetrwają one nie jedną zabawę... one są zwyczajnie "dziecioodporne" ;) U nas od 3 lat w ciągłym codziennym użyciu, a książki są w świetnym stanie.

Książki w połączeniu z czytającym długopisem tworzą coś wyjątkowego, coś co pozwala zamienić zabawę w naukę. To bez wątpienia najlepszy duet jaki znamy.

Niesamowita intuicyjność ALBIKa - z powodzeniem radzi sobie z nim nawet moja 3 latka. 

 

Za co ja lubię Albika?

To najlepszy sposób na naukę - przez zabawę! 

Potrafi on zająć dzieciaki na dłuższą chwilę, gdy tylko jest w zasięgu wzroku.

  

Dwie nowości, które dziś Wam prezentuję dotyczą literek i cyferek.

Obie przeznaczone są dla młodszych dzieci, tych które wkraczają w świat poznawania literek, cyferek, naukę czytania i liczenia. 

Moje pierwsze literki 

Na kartach książki dzieci mogą nie tylko je zobaczyć, przeczytać, ale także usłyszeć wszystkie litery z alfabetu. Każda litera przedstawiona została w formie drukowanej i pisanej. W poznawaniu alfabetu pomogą dzieciakom tematyczne wierszyki, wyrazy zapisane z podziałem na sylaby oraz interaktywne ciekawostki i quizy. Na ostatniej stronie czeka na dzieci niespodzianka – interaktywna gra planszowa z bajkowymi postaciami.Moje pierwsze cyferki

To baśniowa nauka liczenia w zakresie 20. Baśniowa i to dosłownie bowiem dzieci uczą się liczyć wspólnie z postaciami z baśni braci Grimm. To nie jest typowy elementarz, jakich pełno na rynku. Tu dziecko słucha baśni, a liczyć uczy się w quizach i grach. Ale na samym liczeniu nie poprzestajemy... są tu też proste działania matematyczne (dodawanie i odejmowanie). Tak jak w książce z literkami, tak i tutaj fajnym dodatkiem jest gra planszowa z baśniowymi wątkami i zagadkami na spostrzegawczość.

Jeśli chodzi o dźwięk jaki wydobywa się z pióra to jest on wyraźny i głośny (w dodatku jego głośność możemy sobie regulować).

Bardzo cieszy nas fakt, że nasza domowa biblioteczka z ALBIKiem się rozrasta. Niecierpliwie czekamy na kolejne nowości :)
POLECAMY!!


Prześlij komentarz

0 Komentarze