Malowanie na drewnie i kamykach

 Wiosna... wszystko budzi się życia. Pierwsze latające pszczółki już zdążyliśmy zaobserwować. To one stały się naszym głównym motywem w twórczej zabawie. Dziś pogoda pochmurna i deszczowa, więc w ruch poszły pisaki akrylowe.

Zestaw 12 różnokolorowych mazaków, drewniane plastry oraz kamienie to nasz pakiet na taki dzień jak dziś. 

Co takiego wyróżnia te mazaki od innych?

- zapach, a raczej jego brak

- nie są toksyczne, a oparte na wodzie

- nie kapią pigmentem, a mimo to ładnie rozprowadzają się po najróżniejszych powierzchniach (nie straszny im kamień, drewno, porcelana, szkło czy plastik)

- nie rozmazują się

- posiadają nasycone kolory

- łatwe w czyszczeniu

Każdy mazak posiada dwie różne końcówki, które dają możliwości malowania linie różnej grubości. Ich wymiana jest banalna, bez problemu poradzą sobie z nią nawet młodsze dzieci.

Jak to działa?

Wystarczy potrząsnąć kilka razy pisakiem. Po co? Aby wymieszać zawarty w nim pigment. Ustawić końcówkę, którą chcesz rysować, a następnie wcisnąć ją tak aby powietrze w środku uciekło, a pigment mógł spłynąć. Teraz już dzieciaki ogranicza tylko ich wyobraźnia :)
Co jeszcze fajnego jest w tych mazakach? To fakt, iż można nanosić jeden kolor mazaka na drugi, bez problemu namalowaliśmy białe skrzydła naszej żółto-czarnej pszczółce.


 
Malowanie po kamieniach, jest równie fajne choć nieco trudniejsze bowiem powierzchnie kamieni nie są już idealnie płaskie. Od dziś każdy spacer będzie kończył się kieszeniami wypełnionymi kamieniami, które później zostaną przyozdobione w różny ciekawy sposób. Wyobraźnia dzieci pracuje przecież na najwyższych obrotach :)


Twórczy i kreatywnie spędzony czas.

MAZAKI AKRYLOWE

POLECAMY!

 

Logo La Manuli


Prześlij komentarz

0 Komentarze