Szczypcowe sortowanie od EDUCARIUM


 

 

 

Rozwój motoryki czy to małej czy dużej jest bardzo istotny dla prawidłowej sprawności fizycznej, a także ogólnego funkcjonowania dziecka. Motoryka nie jest nam jednak dana z urodzeniem, musimy ją wykształcać. Motoryka mała to sprawność dłoni i palców, a ćwiczyć ją możemy przez rysowanie, lepienie z plasteliny, chwytanie przedmiotów, zawiązywanie butów, zapinanie guzików, pisanie- rozwój manualny, rozwój chwytu. Dziś pokażemy Wam w jaki sposób moja najmłodsza pociecha rozwija chwyt, za pomocą świetnej pomocy od EDUCARIUM.

Szczypcowe sortowanie to idealny sposób na doskonalenie zręczności dziecięcych dłoni. Zabawa polega na sortowaniu kuleczek według koloru, jednak właściwym ćwiczeniem jest tu: chwycić kuleczkę zmyślnymi szczypcami, nie upuścić jej w trakcie przesuwania, a następnie umieścić w odpowiedniej tulejce. Zatem poza ćwiczeniem motoryki małej, następuje tu również rozwój koordynacji oko-ręka.Zestaw składa się z podstawy z pięcioma przeźroczystymi tulejami, 50 kuleczek w pięciu kolorach oraz szczypców.

Poza sortowaniem możemy z dzieckiem poćwiczyć odwzorowania. Wystarczy wyjąć zbędne tuleje, wrzucić kulki do jeden z tulei, a dziecka zadaniem jest przetransportowanie kulek do pustej tulei w tej samej kolejności.
Kulki możemy wykorzystać również do nauki liczenia czy dodawania. Starszaki mogą również wykorzystać zestaw w różnych kodowankach :)

Z pozoru prosty zestaw przeznaczony do sortowania kolorami można wykorzystać na wiele różnych sposobów :)

POLECAMY :)

Prześlij komentarz

0 Komentarze