ALBIKowe nowości
Znacie ALBIKa? 

ALBIK to niezwykłe pióro, które czyta, śpiewa, recytuje, przeprowadza quizy, zmienia głosy. Nie ważne czy przedszkolak czy starsze dziecko... zachwyt jest na tym samym poziomie. 

Za co moje dzieciaki lubią ALBIKa? 

Książeczki choć na pierwszy rzut oka wyglądają jak zwykłe kartonówki to w połączeniu z piórem okazują się skarbnicą dźwięków, zagadek i łamigłówek. Dzięki właśnie takiej formie książek, przetrwają one nie jedną zabawę... one są zwyczajnie "dziecioodporne" ;) U nas od 3 lat w ciągłym codziennym użyciu, a książki są w świetnym stanie.

Książki w połączeniu z czytającym długopisem tworzą coś wyjątkowego, coś co pozwala zamienić zabawę w naukę. To bez wątpienia najlepszy duet jaki znamy.

Niesamowita intuicyjność ALBIKa - z powodzeniem radzi sobie z nim nawet moja 3 latka. 


Za co ja lubię Albika?

To najlepszy sposób na naukę - przez zabawę! 

Potrafi on zająć dzieciaki (i to bez względu na wiek) na dłuższą chwilę, gdy tylko jest w zasięgu wzroku.


Na naszym blogu ALBIKowe nowości pojawiały się już kilkukrotnie i za każdym razem wzbudzały one w Was ogromne zainteresowanie, dlatego też śpieszę z informacją o kolejnych :)


WESOŁA NAUKA to książeczka stworzona z myślą o przedszkolakach. Mój domowy przedszkolak (niechodzący do placówki przedszkolnej) bardzo ją lubi. Każda rozkładówka książki przedstawia inną miejscówkę... dom, podwórko, sklep, teatr czy przedszkole. Na każdej z nich tyle się dzieje, tyle nowego słownictwa do odkrycia przez najmłodszych. Razem z Albikiem maluchy liczą, utrwalają kolory, poznają przeciwieństwa, pory dnia, części ciała, a wszystko to za pomocą bardzo melodyjnych i wpadających w ucho piosenek i bajek. Mój 3latek zna i wspólnie z Albikiem śpiewa już wszystkie piosenki :) Poza tym na każdej rozkładówce znajdują się ciekawe quizy na różnych stopniach trudności, którymi mój malec jeszcze nie jest zainteresowany. Teraz prym wiodą piosenki, a na quizy przyjdzie jeszcze pora ;) 

W książeczce jest blisko 1400 nagrań! Widzicie tą liczbę? Zdecydowanie z tą książeczką i Albikiem dziecko nudzić się nie będzie :)
 


Albik to nie tylko zabawa z książkami. Od niedawna to również zabawa memo. Tak, tak dobrze czytacie... memo od Albika to memo inne niż wszystkie. Zapewniam Was, że w takie jeszcze nie graliście ze swoimi pociechami. Memo, w którym poza spostrzegawczością, liczy się też słuch. Na żetonach służących do gry zakodowane są z jednej strony różne dźwięki, które dziecko ma za zadanie połączyć w pary, a z drugiej strony po dotknięciu Albikiem usłyszy różne ciekawostki.


Grać można na 3 sposoby dopasowując grę do wieku i umiejętności dziecka. Można grać mniejszą ilością żetonów, a z czasem urozmaicać grę na różne sposoby. Żetony możecie również wykorzystać do gry w klasyczne memory, ale po swoim trzylatku widzę, że to dźwięki są największą frajdą z zabawy.


W skład serii wchodzą różne cztery gry memo... Dźwięki wokół nas, Instrumenty muzyczne, Zwierzęta i Domowe zwierzęta. W każdej wersji gry znajduje się 24 dźwięki.


Bardzo cieszy nas fakt, że nasza domowa biblioteczka z ALBIKiem się rozrasta. Niecierpliwie czekamy na kolejne nowości :)

Prześlij komentarz

0 Komentarze