Książki historyczne w komiksie

 
Historia polski to niewątpliwie coś co wciągnęło mojego 11latka, gdy tylko ten przedmiot pojawił się wśród szkolnych przedmiotów. To od niego już kolejny rok rozpoczyna naukę i zdawanie egzaminów. Jeszcze przed wakacjami dostał dwie wspaniałe książki napisane w formie komiksu. Komiks plus historia... tak, tak genialne połączenie - chłopak przepadł na długie godziny i dni. I wcale mu się nie dziwie bowiem książki te są bogate w swojej treści poznawczej zarówno pod kątem ilustracyjnym, jak i znaczącej ilości faktów historycznych. Zupełnie inne niż te podręcznikowe, często nudnawe książki.

Obie książki mają przejrzystą formę ilustracyjną, opisane są przystępnym, zrozumiałym językiem zarówno dla 11latka jak i starszych dzieci. Komentarze i dialogi pełne są odniesień do współczesności. Często są one ukazane skrótowo, symbolicznie, za pomocą istotnych haseł i kilku słów, tak aby nie przytłaczać czytelników ilością wiadomości a jedynie zachować w ich pamięci to co najważniejsze. 

Grafika jakich mało... bogata, niepowtarzalna w połączeniu z treścią zdecydowanie wciąga młodego czytelnika. Doskonała forma uzupełnienia wiedzy zawartej w podręcznikach historii.


POCZET WŁADCÓW POLSKICH ukazuje dzieje polskich władców, oprócz podstawowych informacji o królach i królowych, młody czytelnik dowiaduje się o zwyczajach, strojach i rekwizytach z dawnych epok, pełno tu wyjątkowych ciekawostek. Każdy władca ukazany jest w niepowtarzalny sposób, okraszony wyjątkowymi ciekawostkami. 
HISTORIA POLSKI W KOMIKSIE Wszystko zaczyna się od Dziejka Historiusza, któremu orzeł postanawia przybliżyć historię począwszy od Legendy o Lechu, Czechu i Rusie, przez jakże ważny dla nas Chrzest Polski, dzieje Bolesława Chrobrego i Świętego Wojciecha, Bolesława Śmiałego i Świętego Stanisława. Wczesne średniowiecze, zakon krzyżacki, Władysław Łokietek, Kazimierz Wielki i królowa Jadwiga. Dalej młody czytelnik poznaje historię Jana Długosza, Wita Stwosza, Kazimierza Jagiellończyka, a następnie drogą renesansu, słynnych wodzów i potopu szwedzkiego, aż po czasy saskie, rozbiory Polski, powstanie listopadowe, styczniowe, przez wielkich Polaków, świętych i legiony do odzyskania niepodległości, okres wojny aż po Solidarność, stan wojenny i na czasach obecnych skończywszy. Niewątpliwie ukazane są tu najważniejsze fakty z dziejów Polski.Książki wydrukowane na wysokiej jakości papierze, z dużymi pięknymi ilustracjami, przybliżającymi cały poczet naszych władców i naszą historię, do tego posiadają trwałą obwolutę, duży format -  książki idealne na prezent. Warto mieć je w swoich domowych biblioteczkach.


Myślę, że książki te nie tylko świetnie sprawdzą się wśród dzieci interesujących się historią ale przede wszystkim zachęcą te dzieciaki, które za historią nie za bardzo przepadają. Dzięki tym książkom w unikalny i oryginalny sposób poznają historię Polski.


Prześlij komentarz

0 Komentarze