Mapa hipsometryczna Polski i geograficzne sketchnotki

 Po zdaniu egzaminu z historii i biologii, przyszedł czas na bliższe "kontakty" z kolejnym przedmiotem, a padło na geografię. Po przeglądnięciu książki, Kuba zdecydował w jakiej formie będzie przyswajał wiedzę. I tak padło na stworzenie dwóch a'la lapbooków, uzupełnianie kart pracy tudzież uczenie się z nich. 

Pierwszy dział to mapa i zagadnienia z nią związane oraz przeliczanie skali. Kuba wykonał mapę hipsometryczną Polski - wiadomo nie jest ona dokładna ale jako, że nie doszukaliśmy się takowej na internetach stworzyliśmy własną. 


Karty pracy bardzo fajnie przygotowała p. Magdalena Konopka, które możecie dostać TUTAJ. Karty można wykorzystać zarówno do nauki jak i powtórek. Karty zostały przygotowane w sposób wizualny i zawierają materiał z całej klasy V. Mój domowy uczeń bardzo lubi pracować na takich kartach. Zauważyłam, że po uzupełnieniu takich kart, dużo lepiej wychodzi mu tworzenie własnych notatek. Po drugie on jest wzrokowcem! Dużo łatwiej zapamiętuje, gdy ma przedstawione coś obrazowo.Wracając do naszej mapy... na zdjęciach możecie zobaczyć, że nasza mapa jest warstwowa. Wymagała włożenia nieco więcej pracy ale opłacało się, bo uważam, że wyszła bajecznie ;)Dziękujemy Kapelusz z kwiatami za świetnie przygotowaną pomoc edukacyjną, którą można wykorzystać nie tylko w Edukacji domowej ale i podczas lekcji geografii w szkole.*Wpis powstał w ramach współpracy.

Prześlij komentarz

0 Komentarze