Język angielski z PWN

 Nauka języka angielskiego wcale nie musi być trudna. Wystarczą chęci, dobry nauczyciel bądź też dobre książki najlepiej napisane prostym, przystępnym językiem. Ale to nie wszystko, oprócz odpowiednio dobranych materiałów, ważniejsza jest regularność w nauce – bez tego nawet najlepszy native speaker nie pomoże. Dlatego w naszej edukacji domowej języka angielskiego uczymy się regularnie przez cały rok.


Dziś pokażę Wam książki, z którymi "pracuje" mój 5klasista. Książki idealne zarówno dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z językiem, jak i tych, którzy są już na poziomie wyżej i potrzebują jedynie powtórki lub uporządkowania wiedzy.


Gramatyka języka angielskiego z ćwiczeniami - to świetnie przygotowana książka, w której każdy rozdział jest dokładnie omówiony... jest krótki wstęp teoretyczny przedstawiający m.in. zasady poprawnego użycia czasów, ich konstrukcji i wyjątków, podawane są liczne przykłady. Dzięki temu dzieci nie uczą się tylko regułek, lecz ćwiczą i praktykują.  A ćwiczą dzięki szeregom ćwiczeń, które dołączone są w każdym rozdziale zaraz po teorii. Bez wątpienia ćwiczenia te pozawalają dzieciom lepiej przyswoić materiał. Ćwiczenia są różne... łatwe i trudne, czasami podchwytliwe. Wśród ćwiczeń znajdują się ćwiczenia wdrażające, automatyzujące, utrwalające i testujące (kontrolne), wszystkie zostały jednak opatrzone rozwiązaniami zawartymi w Kluczu. Zakres materiału obejmuje wszystkie zagadnienia gramatyczne przewidziane w programach nauczania w szkołach czy na kursach, a wszystko zawarte w blisko 90 rozdziałach. Mój osobisty uczeń chętnie wykonuje ćwiczenia z tej książki. 

Słownictwo angielskie w ćwiczeniach - książka, zawierająca ćwiczenia, które pomogą poznać, poszerzyć czy też utrwalić słownictwo niezbędne do charakterystyki osób (wygląd, charakter, rodzina), omawiania spraw życia codziennego (praca, nauka, transport, technologia, pieniądze), jak i dyskusji o środowisku naturalnym, życiu społecznym czy sztuce. 150 tematów pogrupowanych w 21 rozdziałach. Książka zawiera również klucz odpowiedzi. Książka może być używana tak jak w naszym przypadku do samodzielnej nauki w domu, na wszystkich poziomach edukacji zarówno w szkole podstawowej, średniej, czy nawet na studiach. 
Całości naszej domowej edukacji z języka angielskiego dopina Nowy słownik angielsko-polski polsko-angielski PWN Oxford. Świetny zarówno dla ucznia domowego jak i szkolnego, ucznia czy studenta. Mój domowy uczeń używa go na co dzień i jestem pewna, że pomoże mu w edukacji jeszcze przez kilka dobrych lat. Zawiera tłumaczenia wyrazów, idiomów i typowych konstrukcji gramatycznych w obu językach. Hasła wyszukuje się z łatwością dzięki przejrzystej szacie graficznej. Podzielony jest na dwie części polsko-angielską i angielsko-polską.
POLECAMY!Prześlij komentarz

0 Komentarze